اخبار ورزشی:

ایران 3 کوبا 1 برد شیرین ایران مقابل کوبا

1403-05-04 06:05:54
0
91

بازی دوم دو تیم ملی ایران و کوبا در هاوانا آغاز شد. مسابقه ای که صدا و سیما آن را از شروع ست سوم روی آنتن برد. مسابقه ای که در پایان با برتری شیرین 3 بر یک ایران به پایان رسید.

 

به گزارش کلاله خبر،دومین بازی تیم کلی در برابر کوبا درحالی برگزار شد که ملی پوشان فارغ از اتفاقات و نتایج دیگر بازی های گروه تنها به این می اندیشیدند که بتوانند امتیازات  تیمی مان را بالاتر از قبل ببرند و ایران را به تیم های بالای جدول نزدیک کنند.

البته کوبایی ها هم که نمی خواستند در این رقابت مغلوب باشند پا به پای تیم ملی ایران پیش می آمدند. ایران در اوایل ست اول تا امتیاز 11 بر 7 هم پیش بود اما دقایقی بعد بازی 12 بر 11 به سود ایران بود. این روند با تقسیم امتیازات در عدد 14 بر 12 به سود ایران هم ادامه پیدا کرد و ایران همچنان برتری اش را در این ست حفظ می کرد. اگرچه درست مثل ست اول بازی اول دو تیم این کوبایی ها بودند که بازی عقب افتاده را در عدد 16 جبران کردند و از تیم ملی ایران پیش افتادند. این رقابت  فشرده درحالی که به دلیل مشکلات تلویزیونی پخش نمی شد بر اساس نتایج سایت فدراسیون جهانی در ادامه 21 بر 19 به سود تیم ملی کوبا پیش می رفت. بازی مثل یک ماراتن سخت پیش می رفت و دو تیم امتیازات را یک به یک بدست می آوردند. ملی پوشان ایران در امتیاز 22 بازی را با کوبایی ها برابر کردند. ولی باز این کوبا بود که امتیازات 23 و 24 را بدست آورد. آنها بعد از این امتیاز 25 را هم گرفتند تا ست اول را میزبان برنده باشد. درست مثل ست اول بازی رفت!

بازی در ست دوم هم با برتری نسبی کوبایی ها پیش می رفت. آنها 2 امتباز از تیم ملی ایران پیش بودند و در امتیاز 5 بر 3 بازی را پیش می بردند. امتیازات بعدی دو تیم 6 بر 4 بود و کوبا بازی را هدایت می کرد. تیم ملی ایران در ادامه باری دیگر توانست بر مسیر بازی احاطه پیدا کند. ایران ناگهان با امتیاز 15 بر 12 از حریف پیش افتاد. ایران که بازیکنانی چون آرمین تشکری را این ست در دفاع روی تور داشت ، برتری خود را تا امتیاز 17 بر 15 امتداد داد. ملی پوشان ایران در این بازی با لباس های قرمز به مصاف سفیدپوشان کوبا رفته بودند و تماشاگران کوبایی پرهیجان تر از بازی قبل تیم شان را تشویق می کردند. کبدا همچنان ستاره کوبایی ها در این بازی بود. بازیکنی که امتیاز 16 را هم برای تیمش در این مسابقه از ایرانی ها گرفت. درحالی که مسئولان تلویزیون ایران در اواخر ست دوم هم نتوانسته بودند هنوز ارتباط شان را با کوبا برقرار کنند ، تیم ملی 23 بر 19 از کوبا پیش بود و در آستانه پیروزی ست دوم بازی.  این ست در انتها با نتیجه 25 بر 20 و روی سرویس های خوب آرمین تشکری ، امیر غفور ، رحمان داودی و  سعید معروف و تلاش بچه ها در دفاع روی تور و دریافت های عالی ، این ست را از میزبان ببرند.

تیم ملی ایران در ست سوم هم بازی را خیلی نزدیک با کوبایی ها آغاز کرد. دو تیم در امتیاز 2 برابر بودند که ایران با امیر غفور و اسپک زیبای او به امتیاز 3 رسید. غفور خودش به خط سرویس رفت اما در دفاع تیم ملی نتوانست از سرویس او دفاع کند. 

کوبایی ها با اشتباه بیست در سرویس ، امتیاز را به ایران دادند. سرویس مباشری هم در حمله برای کوبایی ها به اوت رفت و ما به امتیاز 5 رسیدیم اما سرویس بعدی او نتوانست امتیاز 6 را برای ایران به همراه داشته باشد . بازی حالا 5 بر 4 بود. کوبایی ها در ادامه رحمان داودی را زیبا دفاع کردند و بازی در امتیاز 5 برابر شد ولی حمله خوب غفور توانست ایران را به امتیاز 6 برساند . سرویس موسوی مستقیم به اوت رفت و دو تیم در عدد 6 مساوی شدند. امتیاز 7 هم باز روی ضربه عالی غفور بدست آمد و سرویس به سعید معروف رسید. کاپیتان تیم ملی با سرویس خوب خود امتیاز 8 را برای ایران گرفت و بازی به تایم استراحت فنی اول در ست سوم رسید. معروف امتیاز 9 را هم با سرویس مستقیم و عالی خود بدست آورد اما سرانجام سرویس او دفاع شد تا بازی 9 بر 7 شود.  غفور اما در این بازی به بحران کوبا بدل شده بود. درست مثل کاری که کبدا در بازی قبل برای میزبان می کرد. رحمان داودی و سرویس خوب او ایران را به عدد 11 رساند و مربی کوبا درخواست وقت استراحت کرد.  تیم ایران در این بازی نسبت به بازی اول در دریافت های اول بهتر عمل می کرد و معروف خیلی خوب از مهاجمانش استفاده می کرد. بچه های تیم ملی فارغ از اینکه دیگر شانسی برای صعود نداشتند اما خیلی خوب بازی را می گرداندند. 

مباشری با اسپکی عالی توانست نتیجه را برای ایران 12 بر 8 کند اما بلافاصله آرمین تشکری سرویسش را از دست داد و کوبایی ها 9 شدند. امتیاز 10 را هم برای میزبان با دفاع عالی روی تور آنها در برابر مباشری بدست آمداما غفور و ضربه ای سنگین از او ایران را به امتیاز 13 رساند. ولی فیفل توانست در ادامه برای کوبایی ها امتیاز 11 را بگیرد تا بازی همچنان میلی متری ادامه داشت باشد. اشتباه بی ست امتیاز ایران را 14 کرد و سرویس را به مباشری رساند تا دفاع عالی موسوی ایران را 15 امتیازی هم بکند.

مباشری و سرویس او در یک رفت و برگشت با توپ گیری عالی از ظریف و مداومت خوب ملی پوشان مان و ضربه هوشمندانه سعید معروف ایران را به امتیاز 16 رساند و در تایم دوم فنی هم همچنان ایران پیش باشد.

امتیاز 17 بر 12 که با ضربه خوب غفور برای ایران کسب شد ، کار را ادامه داد تا اینکه فین توانست برای کوبا امتیاز 13 را بگیرد. رحمان داودی هم در ادامه برای ایران امتیاز حمله را گرفت. بازی حالا 18 بر 14 در ادامه بود و ملی پوشان خیلی با روحیه بازی را ادامه می دادند. حالا حتی ظریف برای ایران نقش یک پاسور را ایفا می کرد تا ایران امتیاز 19 را هم بگیرد. کبدا بازیکنی بود که کوبایی ها را به امتیاز 15 رساند. امتیاز 20 ایران اما با اشتباه کوبایی ها کسب شد و بلافاصله ایران توانست با رحمان داودی روی یک پایپ زیبا امتیاز 21 را هم بگیرد. مربی کوبا در این لحظه چاره ای نداشت غیر از گرفتن تایم استراحت.

در امتیازهای پایانی ولاسکو دو تعویضه معروفش را انجام داد و عادل غلامی و مهدوی به زمین آمدند و توانستند امتیاز 24 را برای ایران بگیرند اما این تعویض تا امتیاز 25 ادامه پیدا نکرد. کوبایی ها اگرچه امتیاز 18 را گرفتند اما خیلی زود ایران با محمد موسوی و ضربه سرعتی او به امتیاز 25 رسید. موسوی که هنوز هم بهترین مدافع لیگ جهانی امسال است. این ست هم به تیم ملی ایران رسید تا ایرانی های حاضر در سالن حسابی شاد باشند. گروهی از هموطنان مان که با پوشش مناسب اسلامی در سالن حاضر بودند تا بعد از جنجال های اخیر بر سر پخش تصاویری از والیبال جهانی ، مسئول پخش صدا و سیا بتواند آنها را براها و بارها در حال شادی به نمایش در آورد. ایران حالا دو بر یک از حریف میزبانش پیش است.

در ست چهارم کوبایی ها برای لحظاتی با دو اشتباه از ملی پوشان ایران از ما پیش افتادند. آنها با سرویس های خوب فوندو و بازی عالی بیست روی تور تا امتیاز 4 رسیدند و ایران هنوز 3 بود. کوبایی ها امتیاز 5 را هم زودتر از تیم ما گرفتند و بعد هم با دفاع امیر غفور به امتیاز 6 رسیدند تا ولاسکو درخواست وقت استراحت کند. مربی سرشناس ایران از این بازی 3 امتیاز کامل را می خواست چون هدف او بالا آمدن ایران در جدول گروه است. او که می داند تیم ایرا در بازگشت به ایران کاری دشوار در برابر آلمان دارد ، مدام از بچه هایش می خواست کار تیم را به گره نیاندازند. ولی باز هم کوبا بود که پیش افتاد تا بعد از 3 اشتباه ولاسکو زرینی را به جای داودی به زمین بفرستد. امتیاز 4 برای ایران با اشتباه کوبایی ها در سرویس بدست آد و امتیاز 5 هم با خطای کوبایی ها کسب شد ولی ایران نتوانست دفاع خوبی روی سرویس عالی موسوی داشته باشد و کوبایی ها پیش از ما به امتیاز 8 رسیدند و بازی به وقت استراحت فنی رسید. ایران که در پوئن شماری در بازی اول فقط 3 امتیاز  از حریف بیشتر داشت باید در این بازی کیفیت امتیازاتش را افزایش می داد. ما 6 امتیاز داشتیم اما معروف سرویسش را از دست داد و کوبایی ها 9 شدند. غفور اما خیلی خوب کپدا را دفاع کرد تا زرینی به خطسرویس برود. سرویس او با دفاع عالی بچه های ایران برابر بیست ، به امتیاز 8 رسید . کپدا در ادامه توپش را به اوت زد و ایران با سرویس زرینی به امتیاز 9 رسید . این بار اما خود کپدا جبران کرد و امتیاز 10 را برای تیمش گرفت. ولی غفور لحظه ای بعد توانست اشتباه ثانیه ای پیش خود را جبران کند و امتیاز دو تیم 10 شود. سرویس عالی عادل غلامی امتیاز 11 را هم برای ایران به همراه داشت و مربی کوبا ، بلک بود بلافاصله درخواست تایم اوت کرد. ایران دوباره در این ست پیش افتاده بود و مربی کوبا قصد داشت تیمش را جمع کند. یکی از زیبا ترین تقابل های این بازی نبرد رودرروی کپدا و امیر غفور بود . این بار و در امتیاز 11 کپدا موفق تر بود. کوبایی ها با سرویس او به امتیاز 12 هم رسیدند اما بلافاصله این بار غفور امتیاز را برابر کرد و رفت به خط سرویس رفت. سرویس او را کوئنتینا با کاری سرعتی برای کوبا امتیاز کرد اما بلافاصله مباشری برای ایران جبرانش مکرد. رقابت تنیسی دو تیم تا امتیاز 14 بر 13 برای کوبا ادامه داشت و دفاع عالی زرینی ایران را به امتیاز 14 هم رساند. او بی ست را عالی دفاع کرد. دو تیم در امتیاز 15 بر 15 یرایر بودند که سعید معروف با سرویس عالی و مستقیم خود توانست ایران را به امتیاز 16 برساند . حالا باز ایران یک امتیاز پیش افتاده بود. بچه ها باید بعد از این کمی اختلاف را زیاد می کردند اما کوبایی ها نمی خواستند گامی عقب بکشند. کپدا بازی را دوباره مساوی کرد و  آنها بلافاصله امتیاز 17 را هم گرفتند و پیش افتادند.

سرویس کوبایی ها به اوت رفت و زرینی باید سرویس ایران را می زد اما روی سرویس او کپدا به امتیاز رسید. غفور لحظه ای بعد امتیازی که یار شماره 8 کوبا از او گرفته بود را جبران کرد. غلامی سرویس زن بعدی ایران بود و غفور سرویس خوب عادل را بدل به امتیاز 19 برای ایران کرد. بیست اما امتیاز ها را خیلی زود برابر کرد و باز هم غفور ایران را پیش انداخت. او در بازی با کوبا بی شک ستاره ایران بود. اگرچه اشتباه او امتیاز 20 را به کوبایی ها داد! او ااسپک بعدی اش را هم از دست داد و کوبا به امتیاز 21 هم رسید . کوبا با سرویس های خوب توانست به امتیاز 22 هم برسد تا ولاسکو درخواست وقت استراحت کند. مباشری ایران را به امتیاز 21 رساند. خودش به خط سرویس رفت و دفاع عالی مهدوی برابر کپدا ف بازی را برابر در عدد 22 کرد. این بار محمد موسوی عالی حریف را دفاع کرد تا ما به امتیاز23 برسیم . مربی کوبا خیلی سریع تایم اوت گرفت تا بازی را نبازد. 

باز مباشری سرویس زد و دوباره بچه های ایران روی دفاع عالی کار کردند . دو دفاع متوالی دیگر و این بار ایران پیروز بازی شد و 3 امتیاز کامل مسابقه را خیلی زیبا بدست آورد. ایران حالا در جدول 12 امتیازی است و باید آماده سفر طولانی بازگشت به تهران شود. بچه ها که هواپیمایی ملی پروازی را به دنبال شان نفرستاده خیلی خسته به تهران می رسند تا برابر آلمان صف آرایی کنند. ملی پوشان والیبال ایران در صورت موفقیت در آن دو بازی می توانند تا پله سوم گروه خود بالا بیایند که اگرچه ایران را به مرحله نهایی نمی رساند اما ایران را به بزرگترین افتخار تاریخش در والیبال می رساند.

نظرات

متاسفانه نظری هنوز درباره این مطلب منتشر نشده

ثبت دیدگاه

خانه شهرستان گلستان اخبار