فرمانده لشگر ۷۷ خراسان در یادواره شهدای کلاله :

شهدا جانشان را فدای اسلام کردند

1403-04-31 01:04:49
0
140

فرمانده لشگر ۷۷ خراسان در یادواره شهدای شهرستان کلاله گفت: یادواره های شهدا ، فرصتی است برای مرور بر گذشته پر افتخار دلیرمردان این سرزمین که همه هستی خود را تقدیم راه خدا کردند و در واقع  باید اذعان داشت که شهدا جانشان را  در راه اسلام اسلام دادند.

 به گزارش کلاله خبر، امیر رضا آذریان فرمانده لشگر ۷۷ خراسان در یادواره شهدای دهستان آقسو کلاله در روستای کاظم خوجه کلاله با بیان اینکه شهدا جانشان را فدای اسلام کردند ، گفت : یادواره های شهدا ، فرصتی است برای مرور بر گذشته پر افتخار دلیرمردان این سرزمین که همه هستی خود را تقدیم راه خدا کردند.

امیر لشگر ۷۷ خراسان با تاکید بر ضرورت برگزاری این یادواره ها اظهار داشت: برپایی این مجالس با شکوه تجلی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است ؛ نوجوانان و جوانان عزیز ما بدانند شهدا در پاسخ به فرمان امام خمینی (ره ) به تکلیف خود عمل کردند و امروز باید در جنگ نرم، شما در مقابل دشمن گوش به فرمان ولایت، مقاومت کنید و بایستید.

امیر آذریان از سالهای دفاع مقدس و دلاورمردیهای رزمندگان هم گفت و ادامه داد: دشمن به قصد از بین بردن نظام نوپای اسلامی به ایران حمله کرد؛ اما مردان و زنان این مرز و بوم در کنار نیروهای مسلح در 2877 روز دفاع مقدس؛ مجاهدتها، ایثارگریها و رشادتهای فراوانی از خود به نمایش در آوردند.

فرمانده لشگر همیشه پیروز ۷۷ خراسان تاکید کرد: اقتدار، امنیت و عظمت و بزرگی که امروز در دنیا داریم؛ همه به برکت رشادتها و ایثارگریهای سالهای دفاع مقدس است.

وی گفت: امروز آمادگی ما باید بیشتر از دشمن باشد و اینگونه هم هست؛ و اینک تصمیم گیرنده درباره اینکه چه داشته باشیم در عرصه دفاع، مربوط به خود ماست.

امیر ارشد ارتش اشاره ای به گروههای تکفیری در منطقه کرد و نوع جنگ آنان را جنگ نیابتی معرفی کرد و گفت: در مقابل گروههای تکفیری ایستاده ایم، و اگر امروز بحث آتش بس مطرح است برای ایجاد فرصت تجهیز و آمادگی گروههای تکفیری است.

فرمانده لشگر ۷۷ خراسان تصریح کرد: مدافعین حرم، درس آموز مکتب امام حسین (ع) هستند و اجازه تکرار حادثه عاشورا را با شهادت؛ نخواهند داد.

امیر آذریان قدردانی و تکریم خانواده های شهدا را ضروری دانست و در پایان سخنان خود گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با رصد و کنترل رفتارهای دشمن در آن سوی مرزها، گوش به فرمان فرمانده معظم کل قوا، مرجع عالیقدر، مقام معظم رهبری است.
برزگر فرماندار شهرستان کلاله هم در یادواره شهدای دهستان آقسو در روستای کاظم خوجه گفت: امروز پاسداران و دلیرمردان ما با درس گرفتن از مکتب عاشورایی در مرزها و خارج از مرزهای سرزمینی برای انقلاب اسلامی، از عزت، شرف وناموس ملت با جانفشانی های خود دفاع می کنند.

وی افزود: امروز باید در مسیر شهدا، با پیروی از ولایت فقیه در خدمت به مردم بعنوان سرباز ولایت تلاش کنیم و بدانیم سرافرازی ما در ادامه دادن این راه نهفته است.


ka 1

ka 2

ka 3

ka 4

ka 5

ka 6

ka 7

نظرات

متاسفانه نظری هنوز درباره این مطلب منتشر نشده

ثبت دیدگاه

خانه شهرستان گلستان اخبار