پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

آخرین اخبار

رضا آریان پور به همراه تعداد دیگری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، خواستار اعمال ماده ۲۳۴ (شکایت) علیه وزیر جهاد کشاورزی و صمت درخصوص عدم حمایت از دامداران شدند.

به گزارش کلاله خبر؛ رضا آریان پور به همراه تعداد دیگری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، خواستار اعمال ماده ۲۳۴ (شکایت) علیه وزیر جهاد کشاورزی و صمت درخصوص عدم حمایت از دامداران شدند.

در این درخواست خطاب به هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی آمده است: همانگونه که مستحضرید، امروزه دامداران کشور با مشکلات متعددی روبه رو هستند. صنعتی که به صورت مستقیم با سفره مردم درارتباط است و هرگونه آسیب به این صنعت، باعث ایجاد هزینه های بیشتر برای مردم و خانواده ها می شود. دامداران به علت عدم توانمندی مالی جهت تامین آذوقه، دام های مولد و صغیر خود را به کشتارگاه می برند. این روند در آینده ای نه چندان دور موجب افزایش بی رویه قیمت گوشت و محصولات لبنی می گردد و درصورت عدم مدیریت صحیح، کشور را از مسیر خودکفایی به مسیر واردات هدایت می کند. مکاتبات متعدد مجلس با دولت (مخصوصا وزارت جهاد کشاورزی) و عدم رفع مشکلات، بیانگر عدم مدیریت صحیح در مجموعه های متولی می باشد.

امروز دامداران کشور نیازمند حمایت جدی دولت می باشند و متاسفانه شرایط نشانگر آن است، آنطور که باید و شاید توجه جدی به مطالبات و مشکلات این صنعت وجود ندارد.

با توجه به اهمیت موضوع و معضلات عظیم دامداران و همچنین ناکارآمدی مشهود برخی مدیران در وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت که باعث نابود شدن زندگی و کسب و کار دامداران شده است، شکایت خود را از وزیر جهادکشاورزی و وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام می داریم.

همچنین محورهای این موضوع شامل عدم اجرای قوانین(قانون تشکیل وزارت جهادکشاورزی- قانون نظام جامع دامپروری کشور- قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی- قانون اصلاح قانون تضمین خرید محصولات کشاورزی) بوده است.

انتهای پیام/