پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

آخرین اخبار

دادستان کلاله گفت: آتش زدن بقایای محصولات کشاورزی با توجه به اینکه خسارات زیادی به بار می آورد، جرم بوده و پیگرد قانونی دارد .

به گزارش گلستان ما، ابراهیم گلوی در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم این شهرستان گفت:با توجه به اینکه بخشی از زمین های کشاورزی در نزدیکی مراتع و پوشش جنگلی قرار گرفته است؛ هرساله شاهد اتش سوزی در مراتع و جنگل ها هستیم که این موضوع ضررهای جبران ناپذیری را به منابع ملی وارد کرده و دستگاه های متولی را به زحمت و در آماده باش کامل قرار می دهد.

دادستان کلاله با بیان اینکه هرگونه آتش زدن کاه و کلش جرم محسوب می‌شود؛ افزود: برابر قانون، آتش زدن مزارع با هدف نابودی کاه و کلش ممنوع بوده و این اقدام علاوه بر جرم بودن به خاک کشاورزی و منابع ملی نیز ضرر و زیان جدی می‌رساند.

وی برای پیشگیری از بروز آتش سوزی ها پیشنهادهایی ارائه و تصریح کرد: افزایش آگاهی کشاورزان با آموزش نیروهای محلی، بهرمندی از روحانیون و ائمه جمعه و جماعت، شوراها و دهیاران، پایگاههای بسیج، نصب بنر در معابر از جمله راهکارهای مؤثر در مقابله با بروز آتش سوزی ها است.

ابراهیم گلوی در ادامه به حوادث جاده ای ماشین آلات کشاورزی (کمباین ، تراکتور و غیره ) پرداخت و گفت: با توجه به اینکه بیشتر تصادفات جاده ای این وسائل در زمان برداشت محصولات و در شب اتفاق می افتد؛ باید صاحبان ماشین آلات کشاورزی حتی الامکان با تاریک شدن هوا از تردد در جاده ها خودداری نموده و در صورت ضرورت تردد، اصول ایمنی را رعایت کرده و ماشین آلات کشاورزی خود را به چراغ گردان و دیگر تجهیزات هشدار دهنده در شب مجهز کنند.

دادستان کلاله در ادامه توصیه ای هم به مردم کرد و پیشنهاد داد: با توجه به تردد فراوان ماشین آلات کشاورزی و کامیون های حمل بار در مسیر جاده کلاله به گنبد (خط نو)؛ مردم در فصل برداشت محصولات کشاورزی برای رفتن به گنبد این مسیر را برای "آمد و شد" انتخاب نکنند.

انتهای پیام/