پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

آخرین اخبار

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان از دستگیری ۳ حفار غیرمجاز در حین ارتکاب جرم بر روی تپه واقع در روستای پاشای شهرستان کلاله خبر داد.

به گزارش کلاله خبر، سرهنگ حسین گلوی گفت: «بنا بر اخبار واصله از سوی دوستداران میراث‌فرهنگی مبنی بر حفاری غیرمجاز توسط افرادی سودجو بر روی تپه غیرثبتی واقع در روستای پاشای شهرستان کلاله فوراً اکیپی از مأموران یگان حفاظت میراث‌فرهنگی شهرستان با همراهی پلیس آگاهی کلاله و مأموران پاسگاه پیشکمر به محل اعزام شدند.»

گلوی خاطرنشان کرد: «این مأموران پس از عملیاتی غافلگیرانه موفق شدندسه نفر را در حین ارتکاب جرم دستگیر کنند. این افراد همراه با ادوات حفاری غیرمجاز برای سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضایی شدند.

محمدعلی سرگزی رئیس میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کلاله هم در گفتگو با خبرنگار ما، گفت: بر اساس اطلاعات به دست آمده این گروه حفار غیر مجاز 5 نفر بوده اند؛ که دو نفر از محل جرم متواری شدند.

سرگزی هماهنگی متولیان مبارزه با قاچاق میراث فرهنگی را در شهرستان خوب توصیف کرد و گفت: با برخورد جدی و قاطع با حفاران غیر مجاز و قاچاقچیان آثار فرهنگی؛ باید در حفظ میراث تاریخ سرزمینمان ایران تلاش کنیم.

IMG 20200512 WA0000IMG 20200512 WA0000