پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

آخرین اخبار

رشید آتا گفت: بیش از 45 هزار نفر در شهرستان کلاله در خصوص علائم ویروس کرونا غربالگری شدند.

به گزارش کلاله خبر، با توجه به شيوع ويروس كرونا در استان گلستان و شهرستان کلاله، همچنین در راستای تفاهم نامه بین سپاه نینوای استان و دانشگاه علوم پزشکی گلستان جهت غربالگري جمعيت شهر كلاله، شهر فراغي، روستاي يكه قوز بالا و يكه قوز پايين از توابع مركز، خدمات جامع سلامت روستايي قوجمز و جمعيت مناطق عشايري شهرستان کلاله، بازدید مشترک فرمانده ناحیه بسیج سپاه شهرستان کلاله و مرکز بهداشت از روند غربالگری توسط بسیجیان در شهرستان کلاله صورت گرفت.

رشید آتا سرپرست شبکه بهداشت کلاله در حاشیه این بازدید ضمن خرسندی از روند غربالگری گفت: این غربالگری با همکاری کارکنان مرکز بهداشت و بسیجیان داوطلب در مناطق از پیش تعیین شده در حال اجراست که انشاء الله به لطف و عنایت خداوند به خوبی انجام خواهد شد.

وی افزود: از شروع طرح غربالگری تا کنون با حضور 150 نفر بسیجی ، بیش از 45 هزار نفر از جمعیت گروه هدف در خصوص علائم کرونا ویروس غربالگری شده اند و اطلاعات افراد در سامانه ناب (سامانه اطلاعات بهداشتی)در حال ثبت است.

سرپرست شبکه بهداشت کلاله تصریح کرد : افرادی که دارای علایم هستند به مراکز خدمات جامع سلامت ارجاع می شوند تا پیگیری لازم انجام شود تا شاهد قطع زنجیره انتقال بیماری در جامعه باشیم .