پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

آخرین اخبار

رئیس شبکه بهداشت و درمان مراوه تپه گفت: تاکنون موردی از ویروس کرونا در شهرستان مرزی مراوه تپه مشاهده نشده است؛ ولی تاکید می کنیم که شهروندان و مردم از خروج های غیر ضرروی از منزل خودداری کنند.


به گزارش کلاله خبر، دکتر منصور خوجملی در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص وضعیت کروناویروس در این شهرستان گفت: خدا را شکر در مراوه تپه ما فعلا هیچ مورد مشکوکی در خصوص کرونا ویروس، نداریم ولی از مردم می خواهیم که رعایت بهداشت فردی را داشته باشند و تا حد امکان تا زمان حل موضوع کروناویروس، از منزل بیرون نروند ، چرا که میزان شیوع و واگیرداری این بیماری بسیار زیاد است.

دکتر خوجملی در ادامه در خصوص آخرین وضعیت بیمارستان 64 تختخوابی مراوه تپه گفت: روز گذشته به همراه فرماندار و شهردار از بیمارستان بازدید کردیم و ان شاء الله براساس پیش بینی در روز سوم خرداد این پروژه به اتمام خواهد رسید.
رئیس شبکه بهداشت مراوه تپه اضافه کرد: هم اکنون کار انشعابات در بیمارستان در حال انجام است.
وی در خصوص جذب پرسنل در این پروژه بزرگ شهرستان هم گفت: جذب پرسنل از طریق آزمون خواهد بود.
منصور خوجملی در خصوص مشکل نبود ماسک و ژل ضد عفونی در شهرستان هم گفت: مشکل ژل هم اکنون برطرف شده و کسانی که ضرورت استفاده را دارند و یا بیمار خاص دارند می توانند ژل مورد نیاز خود را از داروخانه های شهرستان تهیه کنند.

وی افزود: کسانی که در منزل هستند و بیرون نمی روند، نیازی به استفاده از ژل ضد عفونی ندارند و استفاده از آب و صابون کفایت می کند و همچنین می توانند با استفاده از یک قاشق مایع سفید کننده و قاطی کردن آن با 2 لیوان آب، مایع ضد عفونی برای ضد عفونی ابزار و وسایل و دستگیره درب و غیره را در منزل تهیه کنند.
وی در خصوص ماسک نیز گفت: کار توزیع ماسک توسط سازمان غذا و دارو انجام می گیرد و به زودی کار توزیع در شهرستانها انجام خواهد شد.
خوجملی در خصوص گلایه مردم از قطع خدمات دندان پزشکی هم گفت: الان به خاطر کرونا ویروس در همه استان خدمات دندان پزشکی فقط در موارد اورژانس انجام می شود.
رئیس شبکه بهداشت مراوه تپه در پایان از مردم خواست در مدت شیوع کروناویروس ضمن رعایت بهداشت فردی تا حد امکان از منزل بیرون نروند و در خانه بمانند./راه اترک

انتهای پیام/