پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

آخرین اخبار

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: برای تعامل با دنیای اقتصادی بیرون، ابتدا باید اقتصاد درونی کشور را بسازیم.

عبدالکریم رجبی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: تنها راه حل، حل مشکلات اقتصادی کشور توجه ویژه به توانمندی داخل و رونق تولید که همان اقتصاد مقاومتی مورد تأکید مقام معظم رهبری است؛ می باشد.
وی افزود: متأسفانه مسئولان و دست اندرکاران اقتصادی کشور به موضوع اقتصاد مقاومتی توجه جدی ندارند.
نماینده سابق شرق گلستان تاکید کرد: اگردر داخل به رونق تولید و اشتغال توجه داشته باشیم؛ نه تنها بسیاری از مشکلات اقتصادی حل خواهد شد بلکه می تواند بسیاری از مشکلات اجتماعی از قبیل فقر، بزهکاری ،اعتیاد و غیره که علت بسیاری از آنها بیکاری است؛ حل می شود.
وی یادآور شد: کشورهای پیشرفته جهان، ابتدا اقتصاد داخلی خود را می سازند و این امر خود به خود باعث تعامل اقتصادی با سایر کشورها خواهد شد.
رجبی متذکر شد: همه اقتصاد دنیا همین چهار کشور اروپایی نیستند؛ ایران با ۱۵ کشور همسایه است که جمعیتی ۶۰۰ میلیونی دارند و علاوه بر این با کشورهای چین، روسیه، ترکیه و مالزی  که از اقتصادهای برتر دنیا هستند و در حال حذف دلار از معاملات اقتصادی خودشان هستند؛ می توان یک اتحادیه مستقل اقتصادی ایجاد و یک قطب اقتصادی مستقل از دلار آمریکا تشکیل داد.
 وی گفت: علی رغم اینکه اروپایی ها نشان داده اند که قابل اعتماد نیستند؛ در صورت تعامل اقتصادی، این تعامل باید بر پایه صادرات که آنهم در سایه توجه ویژه به رونق تولید اتفاق خواهد افتاد؛ باشد.
دبیر کارگروه اقتصادی مجلس گفت: نگاه به درون و توان داخلی، کشور را در مقابل تهدیدات اقتصادی بیمه می کند و از وابستگی نجات خواهد داد.
انتهای پیام/