پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

آخرین اخبار

مسئول امور دستگاه های اجرایی حوزه مشمولین امریه معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: سالانه ۲۰ هزار نفر سرباز امریه در دستگاه های اجرایی کشور بکارگیری می شوند.

علیمردانی در جلسه تشریح قوانین بهره مندی از نیروهای وظیفه امریه شهرستان کلاله گفت: سالانه حدود ۲۰ هزار نفر سرباز وظیفه با تحصیلات دانشگاهی در دستگاه های اجرایی کشور بکارگیری می شوند.
وی  افزود: به کارگیری این سربازان براساس اصل ۱۴۷ قانون اساسی و با هماهنگی و همکاری متقابل ستادکل نیروهای مسلح و دفتر معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری انجام می شود.

image 2020 1 7 23 56 56 448 71z

علیمردانی اضافه کرد: هر دستگاه اجرایی که نیاز به استفاده از سرباز وظیفه امریه دارد باید طرح توجیهی لازم و تخصص مورد نیاز را تهیه و به دفتر معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری ارائه دهد تا در جلسه مشترک با ستاد کل نیروهای مسلح مطرح و تصویب شود.
مسئول امور دستگاه های اجرایی حوزه مشمولین امریه  کشور در ادامه تصریح کرد: سربازان امریه در مدت دو سال خدمت سربازی خود می‌توانند دانش خود را با تجربه کارشناسی دستگاه‌ اجرایی محل خدمت، تلفیق و تجربه‌ اندوزی کنند.

وی خاطر نشان کرد: به سربازان امریه در پایان خدمت گواهی مهارت آموزی داده می شود که جزو سوابق علمی و تجربی آنان هنگام شرکت در آزمون استخدامی دستگاه ها و یا دریافت تسهیلات اشتغال محسوب می شود.

انتهای پیام/