پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

آخرین اخبار

رئیس پلیس آگاهی گلستان جزئیات بیشتری از پرونده برخی قتل‌ها از جمله دستمزد ۱۳۰ میلیون تومانی برای قتل یک طلافروش و یک کودک ۶ ساله در گنبدکاووس ارائه کرد.

به گزارش کلاله خبر به نقل از تسنیم،سرهنگ مجتبی مروتی ظهر امروز در نشست خبری جزئیات بیشتر و قابل تأملی از چند فقره پرونده قتل در استان ارائه کرد.

رئیس پلیس آگاهی استان با اشاره به کاهش 7 درصدی وقوع قتل در استان اظهارداشت: 100 درصد قتل‌های استان امسال کشف شده و بیشترین فراوانی وقوع آن مربوط به شهرستان‌های گرگان، علی‌آبادکتول، آزادشهر و گالیکش است.

وی گفت: حدود 40 درصد قتل‌ها در استان با چاقو و 30 درصد قتل‌ها با اسلحه شکاری به وقوع پیوست.

سرهنگ مروتی در ادامه با اشاره به جزئیات برخی از پرونده‌های قتل در استان بیان داشت: پرونده قتل یک جوان طلافروش که از کاسبان خوشنام شهر بود، یکی از معروف‌ترین پرونده‌ها بود. تیرماه امسال یک دستگاه خودروی سراتوی سفید در گلشهر منفجر شد. آن زمان نمی‌توانستیم اطلاعات و جزئیات بیشتری از این حادثه بیان کنیم و مجبور بودیم به گونه‌ای سخن بگوییم که سرنخ‌ها لو نرود.

وی ادامه داد: در آن حادثه 2 نفر مجروح و یک نفر هم کشته شد. با استفاده از اطلاعاتی که از صحنه وقوع جرم و همچنین بررسی روابط خانوادگی مقتول به دست آمد، مشخص شد داماد این خانواده که او هم طلافروش بود و بده بستان مالی با مقتول داشت، با اجیر کردن فردی نقشه قتل او را کشید.

رئیس پلیس آگاهی استان گفت: داماد این خانواده 130 میلیون تومان به یک فرد پول داد تا نقشه قتل این طلافروش را اجرا کند. دو روز قبل از وقوع ماجرا این فرد خودروی مقتول را گرفته و به یکی از روستاهای اطراف گرگان می‌بَرد و مواد منجره غیرصنعتی زیرصندلی راننده جاگذاری می‌کنند. دو روز بعد از این ماجرا انفجار خودرو اتفاق می‌افتد. حدس ما این است که این فرد انگیزه قتل پدر و پسر را با هم داشت. بهرحال با بکارگیری شگردهای پلیسی هر دو متهم دستگیر شدند و یکسری از جزئیات پرونده همچنان در حال بررسی است.

قتل کودک 6 ساله از سوی نامادری و ساقی معتاد

سرهنگ مروتی به یکی دیگر از پرونده‌های قتل در استان اشاره کرد که در جریان آن یک کودک 6 ساله گنبدی به علت شدت جراحت‌های وارده جان خود را از دست داده بود.

وی افزود:  اواخر شهریورماه امسال از بیمارستان گنبدکاووس مرگ یک کودک 6 ساله در اثر ضرب و شتم به پلیس اطلاع‌رسانی شد و با توجه به حساسیت ماجرا تیم‌های تحقیق و بررسی شکل گرفت.

رئیس پلیس آگاهی استان ادامه داد: مادر این کودک که معتاد به موادمخدر بود ادعا می‌کرد برای تهیه مواد به خانه‌ای رفته و صاحبخانه کودک را به باد کتک گرفته و سبب مرگش شده است.

وی گفت: تحقیقات ما نشان می‌داد مادر این کودک که برای تهیه موادمخدر به منزل یک موادفروش خرده پا رفته بود، در حین مصرف مواد به این کودک حمله‌ور می‌شوند و به شدت او را مورد ضرب و جرح قرار می‌دهند که کودک براثر همین جراحت‌ها جان خود را از دست داد. این پرونده نیز مادر و موادفروش هر دو به اتهام مشارکت در قتل این کودک دستگیر و تحویل زندان شدند.