پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

آخرین اخبار

با مصوبه کارگروه ساماندهی گندم، آرد و نان، قیمت جدید انواع نان در استان گلستان تعیین شد و از شنبه 18 آبان قابل اجراست.

به گزارش کلاله خبر به نقل از استانداری گلستان، پس از برگزاری جلسات کارشناسی و بررسی و آنالیز قیمت نان، نرخ نهایی پس از تایید استاندار گلستان به فرمانداران شهرستان های تابعه جهت اجرا، ابلاغ شد.

بر اساس مصوبه کارگروه ساماندهی گندم، آرد و نان قیمت انواع نان در استان گلستان به شرح ذیل تعیین شد:

قیمت نان بربری دولتی بدون تغییر وزن با وزن چانه 475 گرم به قیمت 750 تومان و نان لواش با وزن چانه 170 گرم به قیمت 275 تومان به فروش می‌رسد.

قیمت نان بربری آزادپز در دو نرخ با وزن‌های چانه متغیر خواهد بود، قیمت نان بربری در نانوایی‌های آزادپز بدون تغییر وزن چانه «650 گرم» به قیمت یک‌هزار و 500 تومان و نان بربری آزادپز با وزن چانه «450 گرم» به قیمت یک‌هزار تومان به فروش می‌رسد.

نان لواش آزادپز با وزن خمیر 120 گرم به قیمت 300 تومان و قیمت نان سنگک با وزن نان 400 گرم به قیمت یک‌هزار و 500 تومان تعیین شده است.

نان سنگک تک‌رو کنجدی به وزن خمیر 410 گرم به قیمت یک هزار و 750 تومان است و نان سنگک دو رو کنجدی به وزن خمیر 420 گرم به قیمت 2 هزار تومان است.

قیمت نان تافتون با وزن چانه 275 گرم نیز 600 تومان تعیین شده است.
قیمت نان یارانه‌ای با احتساب گندم هر کیلوگرم گندم 665 تومان و قیمت نان آزاد با احتساب گندم هر کیلوگرم 900 تومان تعیین شده است.

شهروندان در صورت مشاهده هرگونه افزایش قیمت بیش از نرخ مصوب و یا کم‌فروشی؛ تخلفات را از طریق شماره ١٢٤ با بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و فرمانداری شهرستان و اتحادیه صنف خبازان گزارش دهند.