پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

آخرین اخبار

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گلستان گلستان گفت: طرح احداث 1000 هکتار توتستان در کلاله و مراوه تپه را در برنامه داریم که با اجرای آن تحولی بزرگ در اقتصاد خانواده های روستایی شکل می گیرد.

به گزارش کلاله خبر، برای اولین بار با حضور مهاجر رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان برداشت پیله ابریشم از تلنبار طرح تابستانه نوغانداری در روستای صالح آباد کلاله انجام شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزیگلستان در حاشیه این مراسم که همزمان کار نخریسی و بافت به صورت نمادین برگزار می شد؛ گفت: این طرح با بهره گیری از برگهای توتستانها که یکبار در بهار مورد استفاده نوغانداران قرار گرفته بود با هدف تقویت اشتغال و کمک به اقتصاد خانواده در روستا به اجرا درآمد.
وی افزود: 500 جعبه تخم نوغان در اوایل شهریور در استان توزیع شد که خوشبختانه با تولید حدود سی کیلو پیله ابریشم از هر جعبه، درآمد خوبی نصیب نوغاندار روستایی شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در ادامه به طرح توسعه توتستان ها در منطقه اشاره و تصریح کر : طرح احداث 1000 هکتار توتستان در کلاله و مراوه تپه را در برنامه داریم که با اجرای آن تحولی بزرگ در اقتصاد خانواده های روستایی شکل می گیرد.