پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

آخرین اخبار

مدیر جهاد کشاورزی کلاله گفت: در کلاله 9600کلنی با 250 بهره بردار وجود دارد که تولیدی برابر باحدود 55 تن عسل دارند.

علی علیزاده در حاشیه بازدید از زنبورداری های شهرستان کلاله در گفتگو با خبرنگاران گفت: در کلاله 9600کلنی تولید عسل با 250 بهره بردار وجود دارد که تولیدی برابر باحدود 55 تن عسل دارند.

عبدالغفار تخله معاون امور دام جهاد کشاورزی استان گلستان نیز با بیان اینکه سالانه "1500" تن عسل در استان تولید می شود؛ اظهار داشت: این میزان عسل را 3500 بهره بردار از دود 170 هزار کلنی زنبور عسل به دست می آورند.
وی در حاشیه این بازدید، افزود: چند سالی است تولید "ژل رویال" در زنبورستان های گلستان رونق گرفته؛ به طوری که امسال حدود 51 کیلو گرم "ژل رویال" در استان تولید شده است.
معاون امور دام گلستان سهم شهرستان کلاله را از این میزان تولید ژل رویال بیش از بیست درصد اعلام کرد و گفت: امسال در کلاله بیش از 11کیلوگرم ژل رویال تولید شد که در آمدی بیش از شصت میلیون تومان برای زنبوردار حاصل کرد.
تخلی اشاره ای به مرکز تولید ملکه در ایستگاه پرورش آن در گلستان داشت و تصریح کرد: این مرکز با تولید بیش از هزار ملکه وعرضه آن بین زنبورداران اقصی نقاط کشور، برترین ایستگاه پرورش "ملکه زنبور عسل" از نظر کیفی و کمی در بین 7 مرکز کشور شناخته می شود.