پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

آخرین اخبار

اخبار مهم

رئیس کل دادگستری گلستان از شناسایی و دستگیری سه نفر به اتهام فساد اداری در دامپزشکی استان خبر داد.

به گزارش کلاله خبر به نقل از گلستان ما، هادی هاشمیان اظهارداشت: بررسی‌ها نشان می‌دهد این افراد از سال 92 تا کنون با سو استفاده از موقعیت خود با سندسازی و انعقاد قراردادهای صوری، مبالغ هنگفتی از بیت‌المال را به صورت گروهی تصاحب کرده‌اند.

وی افزود: تا کنون سه نفر از مدیران میانی اداره کل دامپزشکی استان بازداشت شده‌اند.

رئیس کل دادگستری استان بیان داشت: در پی گزارش‌های مردمی مبنی بر تخلفات گسترده در اداره کل دامپزشکی استان، این موضوع به صورت ویژه در دستور کار دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان گرگان قرار گرفت و پس از چند ماه کار اطلاعاتی این افراد دستگیر شدند.

وی افزود: این افراد با سند‌سازی، پرداخت‌های نامتعارف به عنوان اضافه کار، ماموریت و سایر موارد را به حساب خودشان و گروهی از کارکنان این اداره که با هم مرتبط بودند واریز می‌کردند.

هاشمیان ادامه داد: متهمان ممنوع‌الخروج شده‌اند و تحقیقات برای شناسایی دیگر اعضای این گروه و برآورد میزان دقیق جرایم مالی بر اساس گزارش دیوان محاسبات در دادسرای مرکز استان ادامه دارد.

وی در ادامه با ابراز تاسف از نظارت کم‌رنگ برخی مدیران بر زیرمجموعه خود خاطرنشان کرد: مدیرانی که به وظایف قانونی خود مبنی بر نظارت بر زیرمجموعه، سهل‌انگاری می‌کنند منتظر برخورد قضایی باشند.