پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

آخرین اخبار

امام جمعه شهر فراغی در جلسه ساماندهی شئون فرهنگی کلاله (مراسم حضور کاروان خورشید) گفت: وجود امام رضا علیه السلام در جمهوری اسلامی ایران، محبت خدا به ما است.

به گزارش کلاله خبر به نقل از راه اترک، حاج آخوند صفری، امام جمعه شهر فراغی در جلسه ساماندهی شئون فرهنگی (مراسم حضور کاروان خورشید) شهرستان کلاله گفت: خداوند در قرآن کریم و در سوره توبه ، آیه 119 می فرمایند: تقوا داشته باشید و با صادقین باشید.

حاج آخوند صفری ادامه داد: تقوا داشتن یعنی انجام اوامر الهی و عدم انجام نواهی الهی ولی در ادامه خدا می فرمایند:«با صادقین هم باشید.» یعنی با آنها زندگی کنید و همراه آنان باشید که منظور از صادقین: پیامبران، امامان، شهدا و عارفان به خدا و صدیقینی هستند که به خدا رسیده اند.

وی گفت: خدا به ما رحم کرده و محبت کرده که حضرت امام رضا علیه السلام را در کشور ما قرار داده است.

حاج آخوند صفری توضیح داد: کسانی که بخواهند به خدا برسند ، اینها(صدیقین) مسیر را برای ما روشن کرده اند. اینها الگوی ما هستند.

امام جمعه شهر فراغی گفت: محبت به اهل بیت دستور اسلام و خداست و وقتی محبت باشد، اطاعت هم می آورد.

وی اضافه کرد: محبت قلبی و با افتخار برای ما اطاعت می آورد . اینها چراغهای هدایت ما هستند و در روز قیامت، شفیعان ما خواهند بود و ما نباید این الگوها را فراموش کنیم چرا که هر کس الگوی خوبی داشته باشد، به مقصد هم خواهد رسید.