پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

آخرین اخبار

با این شایعه که کاندیدای مینودشتی گفته بود: من به رای قوم شما نیازی ندارم، جوی احساسی ای ایجاد شد که کاندیدای شرق گلستان از آن بهره برد.

 به گزارش کلاله خبر، در خصوص محمدرضا میردلیر کاندیدای احتمالی شرق گلستان، باید گریزی به گذشته و اثرگذاری وی در انتخابات سال ۹۴ و ۹۵ داشته باشیم که در آن یک رقیب جدی دیگر نیز وجود داشت.

گویا پافشاری محمدرضا میردلیر بر ماندن در عرصه انتخابات و ناامیدی کاندیدای دیگر از وی و همچنین جلوگیری از جو تخریبی بر علیه خود(منظورکاندیدای رقیب میردلیر) برخی از عوامل کناره گیری دیگر کاندیدای مقابل میردلیر شد.
علاوه بر این، انتشار شایعاتی مبنی بر اینکه کاندیدای مطرح مینودشتی گفته بود: من به رای این قوم شما نیازی ندارم، با ایجاد جو احساسی بر علیه کاندیدای یاد شده(مینودشتی)، این مهم موجب اقبال بیشتر میردلیر در انتخابات شد و وی توانست با کسب رای قابل توجهی، انتخابات را به دور دوم و رقابت سید نجیب حسینی و شهرام کوسه غراوی بکشاند.
اما نکته قابل توجه در دور دوم انتخابات شرق گلستان، بسیج شدن برخی از اعضای این خانواده میردلیر برای غراوی و آشکار شدن رویکرد ها در انتخابات بود که تصاویر منتشر شده در فضای مجازی بخصوص کانال خود غراوی، باعث برخی شبهات در خصوص این کاندیدا شد( در حالی که تصاویری از این کاندیدا منتشر نشد و جانب داری وی از هر کاندیدایی حق مسلم وی می تواند باشد).


0 Screenshot 2019 06 09 10 24 36 091 com.hanista.mobogram

0 Screenshot 2019 06 09 10 24 51 131 com.hanista.mobogram

 

با توجه به تفاسیر بالا و با رویکردی که برخی از اعضای خانواده وی در دور دوم داشتند، نظر اذهان عمومی نسبت به این کاندیدا و رویکرد وی در دور اول نیز تغییر کرد و به احتمال زیاد با ورود وی به انتخابات، با اقبال گذشته روبرو نخواهد شد چرا که مردم به وی بدون پشت پرده سیاسی رای دادند.