پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

آخرین اخبار

بازرس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو اعلام می کند که هم اکنون وضعیت بازار خودرو به نفع مصرف کننده است زیرا قیمت ها به صورت لحظه ای در حال کاهش می باشد و دلالان در این بازار در حال زیاندهی بوده و ممکن است از این بازار خارج شوند.

نعمت الله کاشانی نسب در خصوص وضعیت بازار خودرو اظهار داشت: قیمت ها در بازار به صورت لحظه ای در حال سقوط است. دلیل این امر این است که شرکت های خودروساز مشغول ارائه محصولات به بازار هستند، از طرفی رکودی مطلق در بازار وجود دارد و هیچگونه خرید و فروشی صورت نمی گیرد و به همین دلایل قیمت ها در حال کاهش است.

بازرس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو تصریح کرد: این کاهش قیمت درخصوص کلیه خودروها اعم از خارجی و داخلی در حال وقوع است و حتی کاهش قیمت خودروهای خارجی بسیار بیشتر از کاهش قیمت خودروهای داخلی است زیرا خودروهای مانده در گمرک در حال ترخیص هستند و از طرفی رکود حاکم بر بازار نیز به کاهش قیمت کمک می کند، به طوریکه در 2 هفته گذشته برخی انواع خودروهای خارجی حدود 400 میلیون تومان افت قیمت داشته اند، با این وجود خریداری برای آن وجود ندارد.

کاشانی نسب گفت: احتمال زیادی وجود دارد که روند کاهش قیمت ها ادامه داشته باشد. درحال حاضر وضعیت بازار به نفع مصرف کننده است؛ تاکنون وضعیت بازار به ضرر مصرف کننده بود اما از حالا به بعد به نفع آنان است زیرا قیمت ها در حال کاهش بوده و اگر روند کاهش قیمت ادامه داشته باشد این احتمال وجود دارد که قیمت ها متعادل شده و به قیمتهای پیش از فروردین 98 برسد.

بازرس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو گفت: واسطه ها و دلالان در بازار فعلی به شدت در حال زیان دهی هستند و این احتمال وجود دارد که دلالان بازار خودرو را کنار گذاشته و از آن خارج شوند./خبر خودرو