پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

آخرین اخبار

خیرین گلستانی هم از سیل سیلی خوردند و هم با بسته شدن حساب هایشان، زندگی برای آنها سخت شده است.

به گزارش کلاله خبر به نقل از راه اترک، آغاز سال نو برای مردم استان گلستان و مازندران و چندین استان دیگر کشور، همراه با سیل و خرابی های فراوان بود.

سیل ویرانگر و بارش های زیاد، موجب آبگرفتگی بسیاری از منازل در استان گلستان و برخی از نقاط استان مازندران شد.

در این استان ها، مردم و گروه های جهادی به همراه نیروهای بسیج و ارتش بلافاصله اقدام به کمک به هموطنان خود کردند.

کمکهای مردمی از سایر استان ها نیز به مرور وارد استان میشد.

در این بین برخی از گروه های جهادی با شناسایی خیرین مورد اعتماد سعی کردند تا کمک های نقدی مردمی را به حساب آنها واریز کرده تا این افراد که مورد اعتماد مسئولین شهری و شهرستانی منطقه نیز بودند و از نزدیک نیز با نیازهای اساسی مردم مواجه بودند، بتوانند ضرب العجل ها را تشخیص داده و بهترین اقدام را صورت دهند.

واریز پول های نقدی مردمی به حساب این افراد در حال انجام بود که به ناگاه، قوه قضاییه برای جلوگیری از سوء استفاده افراد سودجو، اعلام کرد که مردم فقط باید به حساب هلال احمر و کمیته امداد حضرت امام(ره) کمک های نقدی خود را واریز نمایند و گرنه حساب های افرادی که پول به حساب آنها واریز می شود، مسدود خواهد شد.

این اعلام برای برخی از افراد که برای سوء استفاده آمده بودند، زنگ هشدار خوبی بود ولی در این هشدار معاونت فضای مجازی قوه قضاییه ، خوب و بد با هم تنبیه شدند.

چندین خیر گلستانی اینک نزدیک به 2 ماه است که حساب های آنها مسدود شده و دوندگی های آنها نیز هنوز به سرانجام نرسیده است.

رضا جامی، خبرنگار و معلم خیر گلستانی که برای کمک به همنوعان سیل زده، هم در زمینه انتشار اخبار و هم در زمینه توزیع کمک ها، اقدامات خوبی کرده بود، یکی از افرادی است که متاسفانه نزدیک به 44 روز است که حساب شخصی اش مسدود شده است.

از جمله برخی از اقدامات این خیر گلستانی که در قالب گروه جهادی ثبت شده خشت های مهربانی کرمانشاه انجام داده است را می توان به توزیع کمک های مردمی در بین مردم آق قلا، مردم منطقه کلاله، منطقه سیل زده گنبد، کمک به سیل زدگان منطقه پل دختر، کمک به گروه جهادی در منطقه سیل زده باغلی مرامه و ... اشاره کرد.

پیگیری های زیاد این خیر به همراه سایر خیرینی که حساب آنها مسدود شده، حاصلی جز یک سرگردانی سخت و عذاب آور نبوده است.

استعلام از مسئولین امدادی شهرستانی می تواند در شناسایی نیروهای خیر واقعی و افرادی که به دنبال سوء استفاده هستند، کمک شایانی کند ولی مسیر طولانی این پیگیرها جز فرسودگی نیروهای خیر و تحلیل نیروی آنها، نتیجه دیگری در پی نداشته است.

امیدواریم مسئولین امر به خصوص مسئولین قوه قضاییه در امور فضای مجازی، در خصوص این امر، اطاله پرونده نکنند و مشکل حساب این خیرین را در اسرع وقت برطرف نمایند و حساب خیرین واقعی را از سوء استفاده کنندگان جدا نماید.

خبرنگار: روح انگیز مرادیانی