پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

محل تبلیغات شما

آخرین اخبار

اخبار مهم

فرمانده سپاه نینوا گلستان گفت: در این بیانیه، تمدن سازی انقلاب در چله دوم با حرکت جهادی و با محوریت جوانان ترسیم شده است.

به گزارش کلاله خبر به نقل از تسنیم، سردار حسین معروفی ظهر امروز در مراسم افتتاح سازمان بسیج عشایری استان گلستان در کانون بسیج این شهرستان اظهارداشت: اگر همه کشور مانند عشایر تولیدکننده بودند ما در کشور مشکل اقتصادی نداشتیم. عشایر تنها قشری است که نان بازوان نه زبان خود را می خورد و غیرت دینی و ملی آنها منحصر به فرد است.

وی افزود: یکی از موضوعاتی که در استان جای خالی آن حس می‌شد، نبود سازمان بسیج عشایری بود که با پیگیری‌های مداوم امروز شاهد افتتاح آن هستیم.

فرمانده سپاه نینوا گلستان بیان داشت: عشایر قانع‌ترین و صادق‌ترین افراد جامعه هستند. برخی از افراد غیرمسئولانه صحبتی می‌کنند که سبب رنجش مردم خوب عشایر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه عشایر استان گلستان در شرق این استان زندگی می‌کنند، ادامه داد: نیاز نیست که محل دفتر سازمان در مرکز استان باشد و جلساتی را بزرگان عشایر در شهرهایی مانند مراوه‌تپه، کلاله و گنبدکاووس که مستقر هستند برگزار می‌کنیم، معتقدیم نباید به عشایر زحمت تردد در شهرها را داد و به همین علت ما خود به محل زندگی آنها می‌رویم.

سردار معروفی گفت: باید به مردم عشایر در فعالیت‌های فرهنگی، سروسامان دادن در استقرار آنها و در اختیار گذاشتن امکاناتی که نیاز دارند کمک کنیم. باید در بازاریابی تولیدات این قشر زحمتکش حمایت‌هایی انجام شود.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: در این بیانیه، تمدن سازی انقلاب در چله دوم با حرکت جهادی و با محوریت جوانان ترسیم شده است. همه مسئولان کشور در چارچوب نظام به همراه سه‌قوای مقننه، مجریه و قضائیه باید از سال آینده حرکت جهادی را به صورت عملی و نه شعاری آغاز کنند.

سرهنگ جواد فراهی جانشین بسیج اقشار سپاه نینوا گلستان هم در این مراسم اظهارداشت: ستاد بسیج اقشار و متخصص در مردادماه امسال در گلستان راه اندازی شد،21 قشر از بسیج اقشار مختلف مانند حقوقدانان، ورزشکاران، جامعه زنان و غیره راه‌اندازی شد و امروز در کنار این 21 قشر بسیج شاهد راه‌اندازی بسیج عشایر هستیم.

وی افزود: استان گلستان بیش از 22 هزار عشایر بومی، میهمان و کوچنده دارد که 69 درصد آنها در شهرستان مراوه‌تپه، 5 درصد در شهرستان کلاله و 26 درصد در گنبدکاووس سکنی دارند.

جانشین بسیج اقشار سپاه نینوا گلستان بیان داشت: بالغ بر 50 درصد از جمعیت عشایری استان گلستان میهمان و کوچنده خراسان شمالی و رضوی بوده که طی 7 ماه در گلستان مستقر می‌شوند.

در این مراسم سرهنگ یحیی اسلامی‌نژاد به عنوان مسئول بسیج عشایر استان گلستان معرفی شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید