پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

اخبار مهم

رئیس شورای شهر مراوه تپه گفت: برای اینکه شورای شهر مراوه تپه تحت فشار قرار بگیرد و در نهایت شهردار این شهر را استیضاح کند، سیاست های انقباضی در قبال شورا و شهرداری این شهر اعمال می شود تا جایی که اعتبارات شهرداری بلوکه شد.

به گزارش کلاله خبر، شورای شهر مراوه تپه هفته گذشته به شورای حل اختلاف استان گلستان دعوت شد تا در خصوص برخی از اتهامات مطرح شده پاسخ دهد.

در این راستا با بک دردی سوداگر رئیس شورای شهرمراوه تپه گفتگویی داشتیم و وی با بیان جمله ی تلخ " معنی وکیل علیه موکل را لمس کردم" اظهار داشت: با وجود اینکه ماه گذشته برای حل مشکلات موجود با شهرام کوسه غراوی نماینده شرق گلستان تماس گرفتم و در این راستا چندین نفر را واسط بین شورا و نماینده کردم و وی توجهی نکرد، در کمال ناباوری در جلسه شورای حل اختلاف استان گلستان نماینده این مردم در مقابل منتخبین مردم حوزه خود نشست و این در حالی است که تربیتی نژاد به عنوان یکی از اعضا در این جلسه حضور نداشت.

وی در پاسخ به اینکه چرا به به شورای حل اختلاف استان دعوت شدید، گفت: شهرداری مراوه تپه یک کارگاه با تجهیزات مستهلک داشت که در ادوار گذشته ضررده بود و در این دوره با پیشنهاد و همت خانم شهردار و اعضای شورا و با مشورت با کارشناسان فنی، این کارگاه را به چرخه تولید برگشت و این کارگاه از زیان دهی به سودهی تبدیل شد.

وی افزود: با توجه به اینکه در سال 97، دولت کمک به شهرداری ها و دهیاری ها را در بودجه در نظر نگرفته بود، این کارگاه از جمله منابع درآمدی شهرداری مراوه تپه محسوب می شد و با توجه به اینکه قبل از این، مردم مراوه تپه برای تامین مصالح مجبور بودند به نقاط دیگر بروند، احیای آن امری ضروی بود.

رئیس شورای شهر مراوه تپه ادامه داد: به موجب درخواست گلالک بیگی زاده شهردار شهر مراوه تپه و در راستای اشتغالزایی و کارآفرینی و افزایش بازدهی و به تبع آن افزایش درآمد شهرداری، ما شیفت شب را هم به این کارگاه اضافه کردیم و با این تدبیر خانم شهردار و شورا در پرداخت حقوق نیروها و پیمانکار تا آذر و دی ماه به مشکل برنخوردیم.

 سوداگر یادآور شد: اما پس از بحران هایی ایجاد شده توسط برخی از سیاسیون در مجمع شوراها و شهرداری، با چالش های زیادی روبرو شدیم.

وی اضافه کرد: در آن زمان بصورت آزمایشی و موقت این طرح عملیاتی شد و برای ادامه این طرح، چندین مرحله صورت جلسه به هیات تطبیق ارسال شد و کوسه غراوی فرماندارمراوه تپه مخالفت کرد که نتیجه آن تعطیلی شیفت شب و بیکار شدن 5 نفر از کارگران بود.

وی گفت :این موضوع باعث کاهش دارمدی شهرداری شد که در ماه های بهمن و اسفند ماه با چالش پرداخت حقوق روبرو شدیم.

وی یکی از موارد اتهامی را عدم نظارت بر این موضوع بیان کرد و گفت: ما نیز در پاسخ به این اتهام گفتیم: به موجب قانون برابر آیین نامه و مقررات، مورد تصویب در هیات تطبیق هم مصوب شد و نهایتا یک نسخه به دفتر شهری رفت و در ابتدا همه مسئولین ذیربط موافق این موضوع بودند؛ اما الان اصرارها برای حذف شیفت شبانه است.

رئیس شورای شهر مراوه تپه تصریح کرد: یکی از مسئولین استانی(م-م-غ) سه نفر از اعضای شورای شهر مراوه تپه را به مرکز استان خواند و درخواست برکناری خانم شهردار را داشت.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه عملکرد شهردار مراوه تپه خوب بود و بودجه این شهر 100 درصد محقق شده است، شورا بهانه ای برای برکناری و استیضاح این شهردار ندارد؛ ولی برخی مسئولین اصرار بر کنار گذاشتن شهردار دارند و در این راستا بین اعضای شورا نیز اختلاف ایجاد کرده اند.

 سوداگر اذعان کرد: من یکی از مخالفین شهردار بودم و با توجه به عملکرد وی، الان یکی از موافقین هستم؛ چطور می شود که شهرداری که در کارش چنین مصمم و پاک دست است، مورد هجمه سیاست های انقباضی قرار می گیرد؟

وی در پاسخ به اینکه آیا شهرام غراوی نمی توانست مشکل شما را در همان شهرستان حل کند؟ گفت: اتفاقا ماه گذشته با نماینده شرق گلستان تماس گرفتیم و برای حل مشکل چندین نفر را واسط بین شورا و نماینده کردیم تا تدابیری برای نشست با معاون عمرانی استاندار درنظر گرفته شود، اما به موضوع از سوی شهرام غراوی توجهی نشد.

رئیس شورای شهر مراوه تپه گفت: فشار به شورا و شهرداری برای برکناری اولین شهردار زن استان گلستان ادامه یافت تا جایی که ارزش افزوده دی و بهمن ماه تمام شهرداری ها واریز شد؛ ولی سهم مراوه تپه بلوکه شد.

وی ادامه داد: از محل جرایم راهنمایی رانندگی قرار بود 70 میلیون به شهرداری واریز شود اما در تخصیصی ها صفر ریال رد کردند و با استعلامات انجام شده معلوم شد که پشت پرده آن (م-م-غ) است.

 سوداگر اظهار داشت: بنا به مصوبه شورای تامین در زمان سفر ریاست جمهور، یک دوربین امنیتی بصورت نسیه خریداری شد که باعث بدهکاری 38 میلیون تومانی شهرداری گردید.

وی در پایان گفت: سیاستی طرح ریزی شده است که تا با اعمال آن شورا تحت فشار قرار بگیرد و با توجه به اهداف آنها، شهردار مراوه تپه مجبور به کناره گیری شود. جای این سوال پیش می آید که با محروم شدن شهر مراوه تپه از برخی امکانات در راستای اهداف سیاسی، مردم این شهر در کجایی این بازی هستند؟. مردم چه گناهی کردند؟.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید