پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

محل تبلیغات شما

آخرین اخبار

اخبار مهم

تا امروز 1002 نفر در گلستان مشمول عفو مقام معظم رهبری شدند / زنان سرپرست خانوار و بیماران خاص به صورت ویژه مشمول عفو می شوند

مدیر کل زندانهای استان گلستان گفت : در راستای دستور عفو مقام معظم رهبری در استان گلستان تا امروز 30 بهمن 97 تعداد 1002 نفر مشمول عفو شدند که از این تعداد 597 نفر آزاد و 405 نفر نیز مشمول تقلیل مجازات شدند .

به گزارش کلاله خبر به نقل از گلستان ما، علیرضا رضوانی مدیر کل زندانهای استان گلستان صبح امروز سه شنبه 30 بهمن ماه در گفت و گو با این پایگاه خبری در خصوص عفو زندانیان گلستانی به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی اظهار کرد : به مناسبت فرارسیدن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و ایام الله دهه مبارک فجر و 22 بهمن ماه ، بنا به پیشنهاد ریاست قوه قضاییه و عنایت مقام عظمای ولایت تعداد زیادی از مددجویان مشمول عفو تخفیف مجازات شدند .

رضوانی افزود : در راستای دستور عفو مقام معظم رهبری در استان گلستان تا امروز 30 بهمن 97 تعداد 1002 نفر مشمول عفو رهبری گشته اند که از این تعداد 597 نفر آزاد و 405 نفر نیز مشمول تقلیل مجازات شدند .

وی تصریح کرد : با توجه به اینکه تعداد مددجویان در استان زیاد است و مراجع قضایی متعددی با زندانهای استان کار می کنند ، به تدریج روزانه شاهد افزایش مشمولین عفو مقام معظم رهبری در استان خواهیم بود .

45124

مدیر کل زندانهای استان گلستان در خصوص شرایط کسانی که مشمول این طرح می شوند ، گفت : اولا اعمال عفو منوط به کسب رضایت از شاکی و یا جبران خسارت مدعی خصوصی  است و ثانیا اینکه هر عنوان مجرمانه و محکومیتی نظیر قاچاق مسلحانه مواد مخدر و اسلحه و مهمات ، اسید پاشی، تجاوز به عنف، سرقت مسلحان یا مقرون به آزار ، دایر کردن مراکز فساد و فحشا ، اختلاس ، ارتشا ، کلاهبرداری، جعل اسکناس ، پولشویی ، اخلال در نظام اقتصادی کشور، قاچاق مشروبات الکلی،  قاچاق کالا و ارز سازمان یافته حرفه ای و عمده مشمول عفو نیست.

رضوانی در ادامه تصریح کرد : خواهش من از مردم استان گلستان و شکّات عزیز اینست که با توجه به اینکه این دستور تا 15 اسفند ماه فرصت دارد ، نسبت به اخذ رضایت شکّات اقدام کنیم تا با رافت اسلامی به نوعی در جهت اعمال رضایت نسبت به مدد جویان اعم از رضایت مطلق یا مشروط را داشته باشند تا ما شاهد بازگشت شرافتمندانه مدد جویان در کنار خانواده باشیم و همگی در شادی چهلمین سالگرد نظام اسلامی شریک باشیم .

وی بیان داشت : چون اکثریت زندانیان ما بیشتر مرد هستند پس آزادی و اعمال عفو نسبت به مددجویان مرد بیشتر است ، همچنین یک شرط به خصوصی که ما در اعمال عفو داریم زنهایی که سرپرست خانوار هستند به صورت خاص و ویژه و همچنین همچنین بیماریهای صعب العلاج و خاص مشمول عفو رهبری قرار می گیرند .

این مقام مسئول اضافه کرد : در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و پر کردن اوقات فراغت هر ساله برنامه های تفریحی برای مددجویان و خاواده ها داریم که با کمک انجمن حمایت از زندانیان برگزار می شود که این برنامه ها شامل اردو به حرم امام رضا(ع) ، اردو اماکن تفریحی که از طرف اداره کل می باشد ، مسابقات ورزشی ، کلاس های کاهش آسیب های اجتماعی ، همچنین جهت افزایش معلومات و سواد ، مدرسه ای در زندان داریم که زندانیان بازمانده از تحصیل ادامه تحصیل می دهند و خدمت دیگری که به خانواده مددجویان داریم اینست که فرزندان بازمانده از تحصیل شناسایی و با همکاری آموزش و پرورش روانه مراکز علم و دانش می شوند.

مدیر کل زندانهای استان گلستان در پایان بیان داشت : در راستای بازگشت مددجویان به آغوش خانواده ، ستاد دیه ما فعال است و جرایم غیر عمد را پوشش می دهد و با کمک خیرین به ستاد دیه اقدام به آزادی مددجویان را داریم .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید