پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

محل تبلیغات شما

آخرین اخبار

اخبار مهم

بانوان مدل آور رشته کبدی شهرستان کلاله از عدم حمایت اداره ورزش و جوانان شهرستان کلاله از این تیم و ارجعیت داشتن دیگر رشته ها گلایه کردند و گفتند: حتی سالنی برای تمرین در اختیار ما قرار داده نمی شود و ما از سال 96 تا کنون تمرین نکرده ایم.

به گزارش کلاله خبر، تیم کبدی بانوان و مردان شهرستان کلاله که از سال 92 بصورت رسمی فعالیت خود را شروع کرده بود؛ در سال 93 توانست عنوان موفق ترین هیات کبدی استان را به نام خود ثبت کند.

این تیم در ادامه فعالیت های خود توانست میزبانی مسابقات منطقه 3 کشور را برعهده بگیرد و در سال 94 نیز با دعوت مهسا وطن دوست به تیم نوجونان کشوری، امیدهای این هیات در کلاله بیشتر شد.

موفقیت های کبدی کاران شهرستان کلاله تنها به موارد یاد شده ختم نشد و در سال 95، 5 نفر از کبدی کاران این شهرستان (3 نفر در تیم استان گلستان و 2 نفر در تیم یزد) در سوپر لیگ کشور حضور یافتند.

مدتی بود که این کبدی کاران در یکی از سالن های ورزشی که تحت نظر اداره ورزش و جوانان نبود، تمرینات خود را ادامه دادند؛ ولی امیدهای این تیم با انگ یکی از مربیان ورزشی به یکی از اعضای مرد تیم کبدی مبنی بر استعمال سیگار در سالن ورزشی(بدون ارائه مدرک) پایان یافت و دیگر سالنی برای تمرین وجود نداشت و به تبع آن با مانع تراشی های مختلف، تیم کبدی بانوان نیز از هم پاشید.

نائب رئیس هیات کبدی کلاله: لباس های دسته دوم ما مثل جیگر زلیخا شده است!

فائزه سندگل در گفتگویی اظهار داشت: من از سال 92 بصورت رسمی در تیم کبدی شهرستان کلاله فعالیت خود را شروع کردم و در ابتدا به مسابقات استانی اعزام شدم؛ ولی به دلیل محدودیت های سنی از شرکت در مسابقات باز ماندم.

وی افزود: سه دوره در مسابقات استانی شرکت کردم و عنوان سوم استانی را در رزومه ورزشی خود دارم ولی با این وجود هیچ حمایت مالی از سوی اداره ورزش و جوانان انجام نگرفت.

نائب رئیس هیات کبدی کلاله تاکید کرد: امان نفس رئیس اسبق اداره ورزش و جوانان شهرستان کلاله اگر نمی توانست کمک های مالی جهت رفت و آمد به مسابقات و تمرینات به استان را در اختیار این هیات قرار دهد، اما حمایت های معنوی وی همراه این هیات بود و برای تسهیل کار تمرین سالن مورد نیاز را در اختیار این هیات قرار می داد.

سندگل ادامه داد: لباس های دسته دوم به تیم بانوان از سوی استان واگذر شد که در حال حاضر جیگر زلیخا شده است.

عضو تیم کبدی بانوان: دیگر رشته ها نسبت به کبدی ارجعیت پیدا کرده اند

حدیثه رفیع زادگان که در کارنامه خود مقام اول تیمی مسابقات مسابقات لیگ برتر کشوری را دارد، نیز گفت: رشته های نوظهور و ناشناخته نسبت به این رشته که سابقه دیرینه و کهن دارد، در شهرستان کلاله ارجعیت پیدا کرده اند و برای استقابل و بدرقه آنها سنگ تمام گذاشته می شود؛ در حالی که به یاد نمی آوریم که چنین اقداماتی برای تیم های کبدی شهرستان کلاله انجام شده باشد.

وی افزود: در هر زمینه ای برای کسب افتخارات نیاز به انگیزه است، در حالی که در این شهرستان نه تنها به این مورد توجه نمی شود، بلکه شاهد بی مهری نسبت به آن هستیم.

مدال اور کشوری این رشته ادامه داد: برای تمرین نیازمند یک مربی با دانش کافی هستیم تا بتوانیم خود را با تیم های شهرهای بزرگ مقایسه کنیم.

وی تاکید کرد: این شهرستان استعداد های بالقوه ای در این رشته دارد و با یک مدیریت متمرکز و بدون حاشیه، می توان این شهرستان را در کشور برند این رشته کرد.

دو خواهر مدال اور: نیازمند حمایت مالی و لباس مناسب هستیم

زهرا و فریده توکلی راد نیز در گفتگویی اظهار داشتند: در سال 95 به مسابقات کشوری رفتیم و با توجه به اینکه مقام اول تیم را کسب کردیم، هیچ حمایت مالی صورت نگرفت.

این دوخواهر کبدی کار ادامه دادند: برای شرکت در تمرینات تیم استان مجبور بودیم به سرخنکلاته با هزینه شخصی برویم و این موضوع باعث تحمیل فشار اقتصادی به خانواده ما می شد.

این خواهران گفتند: به این رشته علاقه مند هستیم و برای ادامه نیازمند حمایت مالی، سالن و لباس مناسب ورزشی هستیم.

عضو نوجوانان هیات کبدی کلاله: پابرهنه و با لباس راحتی خانه تمرین کردم!

سیما سعدی زاده نیز گفت: از سال 96 تمرین کبدی را شروع کردم و 2 ماه در سالن مخصوص رزمی که هیچگونه خط کشی و امکانات رفاهی نداشت، با پای برهنه و با لباس راحتی خانه تمرین کردم و یک ماه هم مصدوم بودم.

وی افزود: تمرین در این سالن ادامه داشت تا جایی که به علت بالا بودن هزینه اجاره(سطح بندی شدن اجاره تا 100 هزار تومان) و تعداد کم، ما توانایی تامین اجاره را نداشتیم و مجبور به ترک تمرین شدیم.

سعدی زاده تصریح کرد: با وجود تمام مشکلات 2 ماه با هزنیه شخصی و در هفته ای 3 مرتبه به تمرینات استانی خود را رساندم و با حضور در مسابقات کشوری این رشته، مقام دوم استعداهای برتر کشوری را بدست آوردم.

مدال اور کشوری کبدی تاکید کرد: تلاش های زیادی کردم و به مقام دومی قانع نبودم و در هنگام اهدای مدال ها اشک می ریختم.

photo 2018 11 29 21 04 37

سیما سعدی زاده از سمت راست نفر سوم در حال اشک ریختن

سیما سعدی زاده گفت: تمام بار مالی من روی دوش پدرم است و بخاطر مشکلات مالی گاهی تصمیم به ترک این رشته گرفتم ولی پدرم من را تشویق به ادامه کرد.

وی نیز مثل دیگران خواستار حمایت از این رشته شد.

رئیس هیات کبدی استان گلستان: از رئیس اداره ورزش خواهش کردم

ولی الله مقصودلو نیز در گفتگویی اظهار داشت: رایزنی ها برای حمایت مالی از سوی اداره ورزش و جوانان کلاله از این هیات، انجام گرفته است.

وی افزود: حدودا یک ماه پیش از رئیس این اداره در کلاله، خواهش کردم که ردیفی جهت تخصیص اعتبارات برای این هیات درنظر بگیرد ولی تاکنون در این خصوص پاسخی دریافت نکرده ایم.

رئیس هیات کبدی استان گلستان تاکید کرد: رایزنی های های خود را جهت تحقق این مهم انجام می دهیم و تلاش می کنیم برخی از امکانات را در اختیار این هیات قرار بدهیم.

گفتنی است برخی از بانوان گفته هایی مبنی بر پیشنهاد ترک این رشته و ورود به رشته های دیگر را از سوی برخی افراد مطرح کردند و خواستار روشن شدن پشت پرده های عدم حمایت از این رشته شدند.

این ورزشکاران شهرستان کلاله در پایان از حمایت های همه جانبه حسین ساسولی مربی کبدی شهرستان کلاله و استان گلستان تشکر و قدردانی کردند.

kalalekhabar_ir_1.jpg


kalalekhabar_ir_2.jpg


kalalekhabar_ir_3.jpg


kalalekhabar_ir_4.jpg


kalalekhabar_ir_5.jpg


kalalekhabar_ir_6.jpg


photo_2018-11-29_21-04-37.jpg


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید