پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

محل تبلیغات شما

آخرین اخبار

اخبار مهم

رئیس نظام مهندسی شهرستان کلاله طی جوابیه ای به حواشی ایجاد شده در خصوص پروژه ساختمان نظام مهندسی این شهرستان پاسخ داد.

به گزارش کلاله خبر، در متن این جوابیه امده است:

مواردی چند در خصوص روند تخصیص اعتبار و کلنگ زنی ساختمان نظام مهندسی کلاله

بدوا ذکر این نکته ضروری است که پیگیری های مجدانه مهندس شهرام غراوی بعد از اخذ مجوزهای لازم از شهرداری منتج به اخذ اعتبار ۵۰ میلیونی جهت شروع عملیات ساختمانی دفتر نمایندگی کلاله شد (با وجود اینکه سازمان نظام مهندسی استان در نقاط دیگر استان درگیر اجرای پروژه های دفاتر شهرستانها بود).

در تاریخ ۵ اسفند ۹۶ و مصادف با روز مهندسی،کلنگ زنی محل احداث ساختمان نظام مهندسی کلاله توسط دکتر شیبانی(مسئول تشکلهای حرفه ای وزارت راه و شهرسازی)و با حضور جمع کثیری از مهندسین انجام گرفت(لازم به ذکر است که دکتر شیبانی به دعوت مهندس غراوی در کلاله حضور یافتند).

در تاریخ ۲۶ اسفند ۹۶ دکتر اخوندی وزیر وقت راه و شهرسازی اقدام به ابلاغ شیوه نامه جدید نظام مهندسی نمودند که منجر به کوچکتر شدن سازمان و کاسته شدن از حجم بسیاری از منابع درامدی سازمان های نظام مهندسی سراسر کشور گردید.

در نهایت این امر منتج به عدم تخصیص بودجه تعریف شده از طرف سازمان به دلیل افت شدید منابع مالی سازمان گردید و تمام پروژه های سازمان استان به حالت تعلیق در امده و متوقف شد.

در این شرایط مهندس شهرام غراوی در جهت استیفای حقوق مهندسان بالاخص دفتر نمایندگی کلاله اهتمام ورزیده و حتی منجر به مباحث شدید بین مجلس و وزارت و شورای مرکزی نظام مهندسی شد.

شایان ذکر است که وزیر وقت اقدام به ابطال پروانه اشتغال مهندسی مخالفین شیوه نامه ابلاغی جدید نموده بطوری که نمایندگان مجلس از این قاعده مشتثنی نبوده و من جمله مهندس فرج الله رجبی نماینده شیراز و ریس شورای مرکزی نظام مهندسی کشور،پروانه خود را ابطال شده دیدند.

با وجود این مهندس غراوی همچنان پا پس نکشیده و در دفاع از حقوق مهندسین تمام تلاش خود را نمودند که منجر به استیضاح وزیر وقت گردید.

در مساله فروش زمین فوق،بحثی از فروش زمین کلاله در هیچ یک از مجامع سازمان استان نشده است مجمع عمومی سازمان بالاترین رکن نظام مهندسی بوده و کلیه مصوبات ان لازم الجرا می باشد.

لازم میدانیم از کسانی که طرح فروش زمین نظام مهندسی کلاله را مطرح میکنند ادله و مستندات خود را ارائه نمایند.

و در اخر از تمامی اعضای هیت مدیره استان و بالاخص مهندس غراوی با وجود کسری بودجه و کمبود منابع مالی بر خود لازم دانسته اند که کلاله ساختمانی در خور شان مردم و مهندسان داشته باشند تقدیر و تشکر می نماییم.

عبدالکریم محمدی رئیس نظام مهندسی کلاله

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید