پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

اخبار مهم

در پی حواشی متعدد با نام مجموعه خالدنبی(ع)، اینبار نیز با انتشار فیلمی در فضای مجازی، شاهد حرمت شکنی در ماه محرم بودیم.

به گزارش کلاله خبر، طی سال گذشته و سال جاری شاهد ایجاد حواشی مختلفی با نام مجموعه خالدنبی (ع) بودیم که در نوع خود قابل تامل و پیگیری از سوی مسئولین ذیربط است.

مجموعه زیارتی خالدنبی(ع) یک ظرفیت و فرصت برای ایجاد کلبه های بوم گردی و گردشگری شده است که هر نوع اقدام سوء در این کلبه ها، می تواند معنویت این مجموعه زیارتی را خدشه دار و نوعی نگرش جدید را در گردشگران در خصوص این مکان زیارتی ایجاد کند.


بیشتر بخوانید:

کلاف سردرگم هیات امنا و مجموعه خالد نبی(ع)

1- مدعیان حراست از خالد نبی(ع) از چه چیزی حراست می کنند/ جذب توریست به چه قیمت؟/ بخشدار مرکزی از خواب پاییزی بیدار شود

پس از حواشی آتش سوزی در این زیارتگاه:

2- توریست های سرلخت و با لباس نامتعارف در خالد نبی؟!


از سویی با توجه به اینکه این کلبه های بوم گردی عمومی محسوب می شود و زیر نظر اداره گردشگری و میراث فرهنگی است، این مکان ها باید تابع قوانین و مقررات مجموعه یاد شده باشند.

با تفاسیر یاد شده، در روزهای محرم نیز شاهد انتشار فیلمی همراه با نواختن موسیقی(توسط نوازنده) و دستو شادی توریست ها در مجموعه بوم گردی خالدنبی(ع) بودیم(هدف انتشار نامشخص) که در نوع خود حرمت شکنی در ماه محرم محسوب و دل داغداران اباعبدالله الحسین (ع) را به درد می آورد؛ لذا می طلبد طی روزهای آینده که همراه با تعطیلات و هجوم گردشگران به مکان های گردشگری است، مسئولین استانی بخصوص مهندس کریمی مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان گلستان تصمیمات جدیدی در خصوص این مجموعه بوم گردی اتخاذ و عملی کنند.

گفتنی است فیلم مورد ادعا نزد این سایت محفوظ است.

bomgardi3_1.jpg


bomgardi3_2.jpg


bomgardi3_3.jpg


bomgardi3_4.jpg


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید