پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

آخرین اخبار

در حالی که روز به روز شاهد افزایش نرخ ها در بازار هستیم، تنها تشکیل جلسات و مصوبه ها برای کنترل گرانی ها کافی نیست.

به گزارش کلاله خبر، این روزها به دلایلی نامعلوم شاهد افزایش نرخ برخی از کالاها در بازار هستیم تا جایی که در این روند آب معدنی که ۵۰۰ تومان به فروش می رسید در حال حاضر ۱۰۰۰ تومان و قیمت نوشابه نیز بصورت ناگهانی به ۳۰۰۰ تومان افزایش و فروخته می شود.

یا پلاستیک نیز از کیلویی ۶۵۰۰ تومان به ۱۰۵۰۰ تومان افزایش یافته و به تبع آن قیمت برخی کالاهای دیگر نیز افزایش یافته است.
در این راستا با خداقلی بایندری رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان کلاله گفتگویی داشتیم و وی اظهار داشت: از ۱۶ تیر با توجه به شرایط ویژه اقتصادی پیش آمده در بازار، بازرسان اداره صنعت معدن و تجارت در دو نوبت صبح وعصر طرح تشدید نظارت را آغاز کرده اند.
وی افزود: ماحصل ۱۹۵ مورد بازرسی و۱۲ گشت مشترک تشکیل ۹ پرونده تعزیراتی به ارزش ۲۰ میلیون ریال می‌باشد.
بایندری یادآور شد: در این بازرسی ها از ظرفیت اتاق اصناف و اتحادیه ها و هم چنین انجمن حمایت نیز استفاده شده است.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان کلاله گفت: در خصوص گرانفروشی آب معدنی یک پرونده تشکیل شده و علت گرانی محصول از طریق شهرهای تولید محصول درحال پیگیری است.
همچنین در این راستا امروز شاهد تشکیل جلسه ستاد تنظیم بازار بودیم که طی آن فرماندار کلاله خواستار پیگیری های لازم در این خصوص بود.
این جلسات در حالی برگزار می شود که وضعیت بازار و گرانی ها باعث فشار اقتصادی به مردم شده و مسئولین به عنوان ولی نعمتان مردم باید بصورت عملیاتی وارد میدان شوند و گرانی ها را کنترل کنند.