پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

محل تبلیغات شما

آخرین اخبار

اخبار مهم

فرماندار کلاله گفت: استان گلستان با بحران کم آبی روبرو است که در حوزه کشاورزی و مصرف خانگی این مسئله چالش های خاص خود را به وجود آورده است.

محمد حمیدی فرماندار کلاله در گفتگویی اظهار داشت: به علت فرا رسیدن فصل تابستان و افزایش بی سابقه دمای هوا و افت نزولات جوی؛ از تمامی شهروندان محترم درخواست می شود تا در مصرف آب و برق صرفه جویی کنند.

رئیس مدیریت بحران کلاله ادامه داد: بحران کم آبی از مسائل مهم و حیاتی است که آحاد جامعه با این مشکل روبرو هستند و از طرفی بحران این منبع حیات بخش، زندگی و حیات همه جانداران را دچار چالش می کند.
فرماندار کلاله در ادامه افزود: بحران کم آبی ،هم اکنون نیز شامل حال استان‌ گلستان می باشد که در حوزه کشاورزی و مصرف خانگی این مسئله چالش های خاص خود را به وجود آورده است.
وی اظهار داشت: از طرفی دولت تدبیر و امید همواره نگاه ویژه ای برای حل بحران کم آبی داشته و دارد و همان طور که اخیرأ ریاست محترم جمهور جناب آقای دکتر روحانی بر این نکته تأکید ورزیده اند که با روش سیاست های راهبردی، مسئولین برای حل بحران کم آبی تدابیر لازم را اتخاذ کنند، از همین رو تمامی مردم محترم شهرستان کلاله را به صرفه جویی در مصرف آب دعوت می نماییم تا بتوان با انجام این کار بحران کم آبی را با موفقیت پشت سر گذاشت. 
فرماندار کلاله تصریح کرد: با توجه به اینکه شهرستان کلاله از قطب های بزرگ کشاورزی در شرق استان گلستان محسوب می شود، بحران کم آبی چالش های خاص خود را به وجود آورده است.
وی در پایان تاکید کرد: کشاورزان محترم می توانند با مصرف بهینه از طریق اجرای طرحهای آبیاری تحت فشار، عدم کشت شالی، جلوگیری از حفر چاه های غیر مجاز، این بحران را با موفقیت پشت سر بگذراند که برای اطلاع بیشتر در حوزه آبرسانی کشاورزی می توانند اطلاعات لازم را از کارشناسان جهاد کشاورزی و منابع آب کسب کنند.

دیدگاه‌ها   

+1 #1 علی 1397-04-16 08:10
باعرض سلام ،اگه مشکل کم آبی حاد باشه چرا از کشت شالی جلوگیری نمیشه،مصرف انسانی مهمتره یا کشاورزی ؟اگه با این وضعیت پیش بره متاسفانه وضعیت ما هم میشه مثل وضعیت مردم جنوب ، آقای فرماندار توصیه عدم کشت شالی می نمایند مگه نمی بینند اطرافش مزارع شالی رو که از سال قبل بیشتر شدند، اداره منابع آب و سایر ارگانهای ذیربط چرا جلوگیری نمی کنن
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید