پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

محل تبلیغات شما

آخرین اخبار

اخبار مهم

مدیر کل فرودگاه های استان گلستان گفت: در کنسل شدن پروازهای فرودگاه در شرایط جوی نامناسب بهترین تصمیم گرفته شده است چرا که حفط جان مسافران و رعایت استاندارد ها و ایمنی برای ما اولویت دارد.

به گزارش کلاله خبر، به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی از لحاظ تراکم بالای ابر و عدم دید افقی تاکنون ۵ پرواز تهران کلاله تهران کنسل شد؛ تا جایی که برخی از پروازها تا بالای آسمان کلاله نیز آمدند ولی به خاطر ندیدن باند فرودگاه کلاله هواپیما به تهران مبدا خود بازگشت.

در این راستا با رامین آذری مدیر کل فرودگاه های استان گلستان گفتگویی داشتیم و وی اظهار داشت: در کنسل شدن پروازهای فرودگاه در شرایط جوی نامناسب بهترین تصمیم گرفته شده است چرا که حفظ جان مسافران و رعایت استانداردها و ایمنی برای ما اولویت دارد.

وی افزود: برخی از رادار سطحی گفتند که جا دارد بگوییم این رادار ها برای کنترل ترافیک زمینی در فرودگاه های پر ترافیک و شلوغ برای هدایت زمینی هواپیما کاربرد دارد در خصوص شرایط جوی پیش امده در پروازهای کلاله موضوعیت ندارد.

آذری ادامه داد: در فرودگاههای کشور ما نیز چنین سیستمی وجود ندارد و البته باید یادآور شویم که نیازی هم به این سیستم نداریم.

مدیر کل فرودگاه های استان گلستان تاکید کرد: تمهیداتی در خصوص نصب دستگاه های جدید در فرودگاه کلاله درنظر گرفته شده است و مسلما همانطور که در فرودگاه گرگان نیز ۵۰ پرواز باطلی داشتیم، در فرودگاه کلاله هم به دلیل شرایط جوی نامناسب این موضوع قابل اجتناب نیست.

وی در پایان گفت: ایمنی در صنعت هوانوردی حرف اول را می زند.

IMG 20180415 122351 339

سهم عوامل مختلف در رخداد سوانح هوایی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید