پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

محل تبلیغات شما

اخبار مهم

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان کلاله با بیان اینکه برداشت کلزا از 20 اردیبهشت در شهرستان کلاله آغاز می‌شود، گفت: پیش‌بینی می شود که مقدار 17850 تن دانه کلزا از مزارع این شهرستان برداشت و به مراکز خرید تحویل شود.

 مهندس علی‌زاده در گفتگویی با بیان اینکه برداشت کلزا از 20 اردیبهشت در شهرستان کلاله آغاز می‌شود، گفت: پیش‌بینی می شود که مقدار 17850 تن دانه کلزا از مزارع این شهرستان برداشت و به مراکز خرید تحویل شود.

وی افزود: در سال گذشته سطح زیر کشت محصول کلزا در سطح شهرستان 3700 هکتار بود که در سال جاری با تلاش کارشناسان مسئول پهنه‌های تولیدی و برگزاری کلاس‌های ترویجی، تشویق و ترغیب کشاورزان پیشرو این سطح قرارداد کلزا به 16000 هکتار رسید.

رئیس جهاد کشاورزی کلاله تصریح کرد: با توجه به اینکه اکثر مزارع این شهرستان دیم بوده و شروع کاشت کلزا بستگی به زمان شروع بارندگی موثر در منطقه دارد، به شکر خداوند متعال در سطح 8563 هکتار کلزا کشت و در راستای تغذیه مناسب زراعت کلزا در مجموع 3225 تن از انواع کودهای شیمیایی فسفات، ازته، پتاس و گوگرد بین کشاورزان توزیع شد.

وی گفت: در راستای حمایت از کشاورزان جهت تحویل آسان محصول برداشتی حداقل سه مرکز خرید کلزا در مناطق مختلف شهرستان پیش‌بینی شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید