پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

محل تبلیغات شما

آخرین اخبار

اخبار مهم

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان کلاله با بیان اینکه برداشت کلزا از 20 اردیبهشت در شهرستان کلاله آغاز می‌شود، گفت: پیش‌بینی می شود که مقدار 17850 تن دانه کلزا از مزارع این شهرستان برداشت و به مراکز خرید تحویل شود.

 مهندس علی‌زاده در گفتگویی با بیان اینکه برداشت کلزا از 20 اردیبهشت در شهرستان کلاله آغاز می‌شود، گفت: پیش‌بینی می شود که مقدار 17850 تن دانه کلزا از مزارع این شهرستان برداشت و به مراکز خرید تحویل شود.

وی افزود: در سال گذشته سطح زیر کشت محصول کلزا در سطح شهرستان 3700 هکتار بود که در سال جاری با تلاش کارشناسان مسئول پهنه‌های تولیدی و برگزاری کلاس‌های ترویجی، تشویق و ترغیب کشاورزان پیشرو این سطح قرارداد کلزا به 16000 هکتار رسید.

رئیس جهاد کشاورزی کلاله تصریح کرد: با توجه به اینکه اکثر مزارع این شهرستان دیم بوده و شروع کاشت کلزا بستگی به زمان شروع بارندگی موثر در منطقه دارد، به شکر خداوند متعال در سطح 8563 هکتار کلزا کشت و در راستای تغذیه مناسب زراعت کلزا در مجموع 3225 تن از انواع کودهای شیمیایی فسفات، ازته، پتاس و گوگرد بین کشاورزان توزیع شد.

وی گفت: در راستای حمایت از کشاورزان جهت تحویل آسان محصول برداشتی حداقل سه مرکز خرید کلزا در مناطق مختلف شهرستان پیش‌بینی شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید