پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

محل تبلیغات شما

آخرین اخبار

اخبار مهم

مرحله نهایی چهارمین دوره مسابقه طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین که آزمون‌های پروازی این دوره از مسابقات در فرودگاه شهرستان کلاله صورت گرفت، در دانشگاه صنعتی شریف و با حضور هشت تیم برگزار شد.

به گزارش کلاله خبر، چهارمین دوره مسابقات طراحی و ساخت هواپیمای بدون‌سرنشین از سوی پژوهشکده شهید رضایی دانشگاه صنعتی شریف و با حمایت مرکز همکاری های فن آوری و نوآوری ریاست جمهوری و ستاد توسعه فن آوری و صنایع دانش بنیان هوایی برگزار شد.

این مسابقات تیر 95 با حضور بیش از 40 تیم از نقاط مختلف کشور آغاز و شهریور 96 با انجام آزمون‌های پروازی و با حضور 8 تیم که فرآیند ساخت و تست پرنده خود را با موفقیت به پایان رساندند به پایان رسید.

bouhshehr 1

آزمون‌های پروازی این دوره از مسابقات در فرودگاه شهرستان کلاله با حضور تیم‌های متین و شبح از استان بوشهر، تیم‌های صاعقه، اطلس و رهام از استان اصفهان، کلیاک و سُها از استان تهران، تیم شاهین از استان مازندران برگزار شد.

bouhshehr 2

این دوره از مسابقات از سوی داورانی از دانشگاه های صنعتی شریف، مالک اشتر و شرکت صنایع هوایی قدس داوری شد.

تیم هایی مانند ایرچیتا، برآیند علم و صنعت، چکاوک و ای‌آر‌سی نیز موفق به انجام برخی تست‌های پروازی اولیه شده بودند که نتوانستند تست‌های خود را با موفقیت پشت سر گذاشته و در فرآیند آزمون‌های پروازی حاضر شوند.

تیم متین دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر توانست با اجرای پروازی موفق تا فاصله 10 کیلومتری پرواز کرده، موقعیت اهداف کار گذاشته شده در منطقه‌ای به پهنه 3 کیلومتر در 3 کیلومتر را شناسایی و محموله امدادی را برای هدف مورد نظر ارسال کند و با کسب 8 هزار امتیاز به مقام نخست دست یابد.

bouhshehr 3

pahbad_1.jpg


pahbad_10.jpg


pahbad_11.jpg


pahbad_2.jpg


pahbad_3.jpg


pahbad_4.jpg


pahbad_5.jpg


pahbad_6.jpg


pahbad_7.jpg


pahbad_8.jpg


pahbad_9.jpg


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید