پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

اخبار مهم

مدعیان حراست از مجموعه خالد نبی(ع) باید به اینکه که انها باید علاوه بر حراست فیزیکی این مجموعه، از هویت و فرهنگ این مجموعه نیز حراست کنند، توجه داشته باشند.

به گزارش کلاله خبر، خبری کوتاه مبنی بر" توریست های سر لخت و با لباس نامتعارف در خالدنبی(ع)" که بیشتر جنبه توصیه ای داشت در این سایت منتشر شد.

در خبر یاد شده بر اینکه نباید با نام حضرت خالد نبی(ع) اجازه انتشار هر نوع تصاویری در فضای مجازی داده شود، تاکید کردیم.

اما در واکنش به این خبر ما، برخی از همان کانال های تلگرامی که با انتشار تصاویر نامتعارف از توریست ها، از ابتدا قافیه را باخته بودند، به عنوان حامی حضرت خالد نبی(ع) برخاستند و این خبر ما را به عنوان مطلبی تخریبی به کاربران خود القا کردند.

در ادامه به دو رخداد مهم در این مجموعه می پردازیم:

آتش سوزی در مجموعه حضرت خالد نبی(ع) و شکستن سنگ تراشه های این مجموعه

به سرعت در فضای مجازی و سایت های داخلی و خارجی خبر آتش سوزی در مجموعه حضرت خالد نبی(ع) منتشر شد.

خبری که سوژه اصلی برخی از سایت ها داخلی و خارجی و گردشگران و به تبع آن واکنش آنها شد که در نهایت ترکشی از آن به مسئولین گردشگری نیز خورد و این در حالی بود که بی احتیاطی ها باعث بروز این آتش سوزی شده بود و جلوگیری از اینگونه حوادث نیز، مدیریت آن مجموعه را می طلبد.

علاوه بر آتش سوزی این مجموعه، خبری نیز با عنوان شکستن و از جای درآوردن سنگ تراشه های مزار این مجموعه منتشر شد که این نیز تبعات خود را دربرداشت.

atash 2

حضور توریست های سر لخت و با لباس های نامتعارف در این مجموعه

انتشار تصاویری از توریست های سرلخت و با لباس نامتعارف در فضای مجازی نیز باعث این شد که خبری با همین مضمون در سایت " کلاله خبر" منتشر شود که این خبر نیز واکنش های مختلفی را در بر داشت.

برخی از کانال های تلگرامی که مدعی فرهنگ در کلاله هستند، با دست آویز قرار دادن این خبر، درصدد آمدند که این اقدام ما را نوعی تخریب مجموعه حضرت خالد نبی(ع) به کاربران خود القا کنند.

khalednabi

photo 2017 10 12 16 49 21

حال جای این سوال پیش می آید که این مدعیان از چه چیزی دفاع و حراست می کنند، از فرهنگ و هویت مجموعه حضرت خالد نبی(ع) یا مکان آن؟

اگر منظور دفاع و حراست از مکان مجموعه حضرت خالد نبی(ع) است، براساس اتفاقاتی که ذکر شد، این امر نیز محقق نشده است و نمی توان این قضیه را با تنها انتشار یک پست در دفاع از این مجموعه لاپوشانی کرد.

و اگر هم منظور دفاع و حراست از فرهنگ و هویت این مجموعه است، با انتشار چنین تصاویری هویت اسلامی مجموعه نیز از بین می رود و هر کسی با دیدن این تصاویر، از این مجموعه برداشت های اشتباهی را خواهد داشت.

اما برخی از مدعیان نیز دم از اشتغالزایی و درآمد زایی می زنند و مدعی هستند که این تصاویر مربوط به توریست های خارجی(در حالی که توریست ها ایرانی بودند) در روستای گچی سو است؛ به هر حال توریست ها و گردشگران به منظور بازدید از مجموعه حضرت خالد نبی(ع) به این مکان می آیند و یقینا تصاویری هم که منتشر می شود، به نام حضرت خالد نبی(ع) تمام می شود و هویت و فرهنگ اصیل این مکان را تحت الشعاع خود قرار می دهد.

مسلما هر کسی که مخالف پیشرفت منطقه و مجموعه های گردشگری باشد، به خود و مردم خیانت کرده؛ ولی باید یادآور شویم که جذب توریست و درآمد زایی به هر قیمتی عذر بدتر از گناه است.

و آیا تبلیغ بی حجابی ، گسترش و حمایت از  آن در منطقه زیارتی با فرهنگ مردمی که عفت و حیا برای آنان از همه چیز مهمتر است، سازگار می باسد که شما مدعیان(برای دفاع یک شخص سیاسی طی چند ماه کانال تلگرامی ایجاد می کنید و  برای تلافی سیاسی با سایت کلاله خبر، حتی فرهنگ منطقه را هم نادیده می گیرید) بدون توجه به ابعاد این موضوع از این اتفاق دفاع می کنید؟

با این تفاسیر می طلبد که هیات امنا و مسئولین گردشگری در روستاهای اطراف این مجموعه، تدابیر لازم برای حفظ شئونات اسلامی را در این مجموعه و مکان هایی که احتمال تحت اشعاع قرار دادن مجموعه را دارد، را در نظر بگیرند.

همچنین لازم است محمد ابراهیمی بخشدار مرکزی کلاله نیز به عنوان نماینده سیاسی امنیتی فرماندار کلاله، از خواب پاییزی بیدار شود و اقدامات لازم جهت ساماندهی بهتر این مجموعه را انجام دهد.

دیدگاه‌ها   

0 #1 محمد ک 1396-07-26 16:12
نویسنده محترم این متن فکر کنم بهتره اول خودشما از خواب پاییزه بیدار بشین بعید میدانم که زیارتگاه خالدنبی جزو محدوده ,و حوزه نظارتی و استحفاظی بخشداری مرکزی باشد و زیبا نیست که اینگونه بخشدارمحترم و زحمتکش جناب آقای ابراهیمی را مورد خطاب قرار بدهید .
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید