پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

محل تبلیغات شما

آخرین اخبار

اخبار مهم

مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان بیش از 1500 نفر زائر پیاده مشهدالرضا(ع) در اربعین حسینی پیاده به مشهد مقدس اعزام خواهند شد.

به گزارش کلاله خبر، حجت‌الاسلام نور الله ولی نژاد در نشست با مسئولین کاروان های پیاده حرم رضوی در شهرستان کلاله در گفتگو با اصحاب رسانه اظهار داشت:همه ساله بیش از 1500 نفر از هیئات مذهبی و علاقمندان حرم رضوی از گلستان به منظور ابراز و اظهار ارادت به ساحت مقدس امام رضا(ع) و برگزاری مراسم سوگواری در آخر ماه صفر با پای پیاده به مشهد مقدس اعزام می شوند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان در ادامه در خصوص هدف از برگزاری این نشست افزود: این نشست به منظور بررسی و آسیب شناسی کاروان پیاده روی زائرین مشهد مقدس،پیدا کردن راه کار برای ارایه خدمات بیشتر به زائرین ، بررسی موانع و مشکلات پیش روی کاروان ها و ایجاد هماهنگی جهت رفع مشکلات و وحدت رویه برگزار شده است.

وی افزود: شهرهای کلاله، مینودشت، علی آباد، گرگان و آزادشهر از جمله شهرستان هایی هستند که در این پیاده روی حضور خواهند داشت و علی رغم وجود موانع و مشکلات فراوان، عاشقانه به صورت پیاده در حرم امام رحمت و مهربانی ها حاضر می شوند و تجمع بزرگ پیاده روی رضوی را برگزار می کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: با بررسی های انجام شده ۸۰ درصد از هیئت های پیاده روی ۲۸ صفر از شهرستان کلاله اعزام می شوند.

ولی نژاد اظهار کرد:همه ساله تیمی از سوی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان متشکل از مدیر کل،کارشناس تشکل های دینی ،رئیس شورای هیئات مذهبی ،رئیس کانون مداحان استان و نماینده ای از استانداری در دهه اول صفر به مشهد مقدس اعزام می شوند و از نزدیک روند فعالیت های هیئت های مذهبی را مشاهده می کنند و با حضور در جمع این زائرین که به صورت پیاده یا سواره اعزام شده اند بسیاری از مشکلات آنان شناسایی و مرتفع شده است.

وی افزود:تجمع بزرگ هیئات مذهبی نیز در مشهد برگزار می شود و از سوی هیئت مذهبی مهدویون موکبی نیز به مدت 4 روز که تداعی کننده موکب نجف و کربلاست،در فلکه آب مشهد مقدس راه اندازی و در این موکب اطعام دهی، پذیرایی خوب، صبحانه،ناهار، شام،عصرانه،چای،شیرینی برگزار می شود .

مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان در پایان با اشاره به خیل جمعیت کاروان پیاده به حرم امام رضا(ع) در قالب یک پیشنهاد بیان کرد: استان های گلستان،سمنان،خراسان رضوی،خراسان شمالی و خراسان جنوبی که در مسیر مشهد الرضا(ع) قرار گرفته اند کاروان پیاده را از یک زیارت گاه یا مکان مذهبی شروع کنند تا هم خدمات افزایش و هم خطرات کاهش پیدا کند و به همین منظور امامزاده سلطانعلی قبل از قوچان بهترین مکان جهت آغاز کاروان های پیاده ی استان های سمنان،گلستان و خراسان رضوی پیشنهاد می شود.

ولی نژاد در ادامه روحانی محور بودن مراسم پیاده روی،حضور به موقع هیئات مذهبی جهت اقامه نماز اول وقت،اعزام اکیپ ارزیاب از نحوه عزاداری هیئات مذهبی اعزامی به مشهد مقدس،راه اندازی موکب در فلکه برق مشهد و اطعام دهی ، رشد30 درصدی تمهیدات امنیتی،بهداشتی و خدماتی نسبت به سال گذشته و اهدای نذورات مردمی به کاروان پیاده را از موارد ایجابی و بعضا" نو آوری بیان کرد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان در ادامه این گفتگو بیان داشت:تعداد 30 نشست برنامه ریزی به منظور برگزاری بهتر این همایش پیاده روی صورت گرفته است و تعداد 3 تیم بازرسی و سرکشی از مسیر حرکت کاروان های مشهد مقدس با حضور 15 مبلغ صورت خواهد گرفت.

مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان نیز از افتتاح دبیر خانه کاروان های پیاده 28 صفر در سال گذشته در امام زاده عبد الله گرگان خبر داد و افزود: ایستگاه صلواتی در مسیر حرکت کاروان ها به جهت رسیدگی و اطعام دهی مهیا است.

این مقام استانی با تشکر از کلیه ادارات همیار در اجرای این مراسم پیاده روی افزود: هماهنگی با نیروی انتظامی جهت تدابیر انتظامی و ترافیکی و هماهنگی با دهیاران جهت اسکان و ایجاد ایستگاه های صلواتی در مسیر کاروان ها، هماهنگی با اداره راه جهت نصب تابلو های هشدار دهنده در مسیر حرکت کاروان ها، هماهنگی با هلال احمر جهت پوشش خدماتی و درمانی کاروان ها اتخاذ شذه است.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان تصریح کرد:از دستگاه های خدماتی،امنیتی و بهداشتی انتظار می رود تا خدمات بیشتری ارایه دهند و هیئت های مذهبی بتوانند با آرامش به سفرشان ادامه دهند.

گفتنی است 11 کاروان از شهرستان کلاله از 16 آبان ماه سال جاری سفر خود به سوی مشهد را به مدت 12 روز آغاز خواهند کرد.

همچنین نزدیک به 600 نفر نیز از شهرستان کلاله در قالب کاروان های اعزامی به کربلا، راهی کربلا خواهند شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید