پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

محل تبلیغات شما

آخرین اخبار

اخبار مهم

وزارت کشور رازانی را به عنوان استاندار گلستان انتخاب و به حسن صادقلو نیز پیشنهاد سه استان آذربایجان غربی ، قم و اصفهان را داده اند و بنظر می رسد حسن صادقلو استانداری قم را قبول کند .
به گزارش کلاله خبر، دکترحسن صادقلو هفتمین استاندار گلستان متولد شهرستان رامیان و سیاستمدار اصلاح طلب امروز شنبه آخرین روز کاری خود را برای استان گلستان زادگاهش انجام می دهد .

او در 14 مهرماه 92 توسط هیات دولت به عنوان استاندار گلستان معرفی شد البته مهر تایید آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان و 4 نماینده از 7 نماینده استان بر پای حکم وی بود .

صادقلو را به عنوان یک اصلاح طلب میانه رو و اخلاق مدار می شناختند ، از آن دست اصلاح طلبهایی که اعتقادی و با ریشه و هویت بود و همیشه اصلاح طلبی را یک مرام مردمی می خواند که نباید با تندروی و واژه هایی چون عبور از ولایت فقیه و هجمه به ارزشها به چالش کشیده شود .

از این رو بود که حسن صادقلو در طول چهار سال مدیریتش بیشترین چالش را با تندروهای اصلاح طلب استان که عمدتا در گرگان لانه کرده بوند ، سپری کرد و به آنها باج نداد ، البته طرف مقابل هم از همه ابزار تخریبی و رسانه ای استفاده کرد تا صادقلو را تخریب کند اما او جزو برترین استانداران در زمینه تحقق فرامین اقتصاد مقاومتی بود .

صادقلو تنها استانداری بود که بیشترین کرسی ها را به اهل سنت داد و برای اولین بار همه شهرستانهای ترکمن فرماندار ترکمن داشتند و برای اولین بار در شمال کشور یک بانوی ترکمن فرماندار شد .

عملکرد صادقلو خالی از اشکال هم نبود و بسیاری از پروژه ها نظیر طرح گردشگری آشوراده بندر ترکمن ، بندرخشک اینچه برون ، مجتمع فولاد ، منطقه ویژه اقتصادی اترک ، راه آهن گرگان – مشهد ، توسعه مرکز استان و ... پیشرفت محسوسی نداشت و شاید جا داشت که در برخی موارد بهتر از این عمل می شد .

حالا هیات دولت تصمیم گرفته در جلسه هیات دولت روز یکشنبه 16 مهرماه دقیقا چهار سال بعد از انتخاب حسن صادقلو ، انتخاب سرنوشت ساز دیگری برای استان گلستان انجام دهد و اسدالله رازانی لرستانی را به عنوان هشتمین استاندار گلستان معرفی کند .

وزارت کشور اصرار بر انتخاب استاندار غیر بومی دارد و از طرفی استان به دنبال گزینه بومی است اما منابع موثق خبر دادند کار رازانی تمام شده و وی فردا معرفی می شود .

همچنین به حسن صادقلو نیز پیشنهاد سه استان آذربایجان غربی ، قم و اصفهان را داده اند و بنظر می رسد حسن صادقلو استانداری قم را قبول کند .

گفتنی است حسن صادقلو از نمایندگان مجلس در دوره دوم از حوزه انتخابیه آزادشهر و رامیان در بوده‌ و معاونت وزارت آموزش و پرورش، معاون پشتیبانی و اداری و مالی وزارت آموزش و پرورش، مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و مدیر کل وزارتی این وزارتخانه، رایزن علمی و سرپرست مدارس نیز در سوابق وی موجود است ./گلستان ما

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید