پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

آخرین اخبار

سرپرست وزارت آموزش و پرورش  با بیان اینکه اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان  تا ابتدای مهرماه سال جاری اجرا می شود، گفت: 2 هزار میلیارد تومان  برای  طرح رتبه بندی معلمان اختصاص یافت.

به گزارش کلاله خبر، سیدجواد حسینی ظهر دیروز در گفتگو با خبرنگاران استان گلستان، اظهار کرد:رتبه بندی خواسته حق معلمان است و در سند تحول بنیادین هم به آن اشاره شده است .

وی افزود: در رتبه بندی بحث مهم سنجش صلاحیت معلمان است که در دستور کار قرار گرفته و در کنار رتبه بندی انجام می‌شود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: تلاش می کنیم که رتبه بندی معلمان تا  پایان شهریورماه در احکام  فرهنگیان  لحاظ شودسرپرست آموزش و پرورش با اشاره به استخدام حق التدریسی ها، تصریح کرد: در حال حضر 105 هزار نفر از معلمان حق التدریسی، خدمات شرکتی و مهدکودک‌های فعال، قبل از سال91 مشمول این قانون می شوند و می توانند در آزمون استخدامی شرکت کنند.

وی با بیان اینکه مقدمات به کارگیری شماری از قبول شدگان در آزمون برای اول مهر انجام می شود، ادامه داد: در به کارگیری این افراد قید نیاز آموزش و پرورش از لحاظ جنس و منطقه و رشته طبق قانون  هم مد نظر است که با همکاری کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس انجام خواهد شد.

حسینی در خاتمه از ابلاغ حکم رتبه بندی معلمان تا پایان شهریور خبر داد و گفت: دولت برای انجام رتبه بندی معلمان دوهزار میلیارد تومان اختصاص داده است و  با توجه به تخصیص اعتبارات از سوی دولت، رتبه بندی معلمان از اول مهر اجرایی می شود.