پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

آخرین اخبار

یک رسانه ورزشی ژاپن به بررسی این موضوع پرداخته که تیم ملی فوتبال ایران چرا این‌قدر قدرتمند است.

به گزارش کلاله خبر، به نقل از سایت SPORTMANIA1 ژاپن، تیم ملی فوتبال ایران که از آن به عنوان قدرتمندترین تیم قاره آسیا یاد می‌شود چه سطح فنی دارد؟ تیمی که رتبه ۲۹ رنکینگ فیفا را به خود اختصاص داده و ژاپن در رده ۵۰ است. این رتبه‌بندی نشانه برتری ایران برابر ژاپن است. ژاپن آخرین بار در سال ۲۰۱۲ میلادی بالاتر از ایران در رنکینگ فیفا قرار داشت اما از آن زمان تاکنون که ۶ سال می‌گذرد پایین‌تر از ایران است.

این رسانه ژاپنی در ادامه می‌نویسد: تیم ملی فوتبال ایران ۵ دوره در جا‌م‌های جهانی حضور داشته که همواره از مرحله گروهی حذف شده است. ایران سابقه ۱۳ دوره حضور در جام ملت‌های آسیا را نیز داد که ۳ عنوان قهرمانی متوالی در سال‌های ۱۹۶۸ تا ۱۹۷۶ میلادی به دست آورد. هر چند ژاپن نتایج بهتری در جام‌های جهانی کسب کرده اما به نظر می‌رسد سطح فنی ایران به اندازه کافی بالاتر از ژاپن است که برای اثبات آن می‌توانیم رنکینگ فیفا را ملاک قرار دهیم. ایران را قدرتمندترین تیم قاره آسیا می‌دانند و نامزد نخست قهرمانی جام ملت‌های ۲۰۱۹ است.

SPORTMANIA1 همچنین در پاسخ به این پرسش که چرا ایران این‌قدر قدرتمند است نوشت: ویژگی تیم ملی فوتبال ایران تاکتیک‌پذیری منعطف و سازماندهی در بازی است. به ویژه تاکتیک دفاعی این تیم پیچیده است. می‌توانند از بازی تحت‌فشار اندک و ایجاد بلوک امن استفاده کنند. تاکتیک خود را نیز بر اساس بازی حریف انتخاب می‌کنند. گفته می‌شود که تیم ملی فوتبال ایران در مقایسه با کشورهای اروپایی دارای قدرت متوسطی است. این دلایلی نشان می‌دهند که چرا ایران این‌قدر قدرتمند است.