پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

آخرین اخبار

عضو کمیسیون صنایع و معادن گفت: آنچه که سبب می شود از تحریم ها عبور و اتفاقات اقتصادی فعلی را که تبعات ان دامن مردم را گرفته حل کنیم، این است که روحیه جهادی میان مدیران رواج پیدا کند.

به گزارش کلاله خبر، حمیدرضا فولادگر نماینده مجلس در گفتگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص مدیریت جهادی در پیگیری اوضاع کشور اظهار داشت: همانگونه که در سیاست های اقتصاد مقاومتی بیان شده است، در ابتدا باید اقتصاد مردمی شود که این در بند اول آمده است.

وی با بیان اینکه تمام تلاش های مدیران باید در راستای جهادی شدن پیش برود تاکید کرد: یک مدیر جهادی در حال حاضر باید با تکیه بر توان تولید داخلی به برون رفت کشور از شرایط فعلی اقتصاد کمک کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس در ادامه افزود: با پیوند شرکت های دانش بنیان با اقتصاد کشور می توان  بسیاری از نیازهای داخلی را بدون اتکا به خارج برطرف کرد که در شرایط فعلی این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می کند.

فولادگر همچنین عنوان کرد: افزایش ظرفیت تولید داخل، پیگیری سیاست های اقتصاد مقاومتی، بهبود شرایط اقتصادی و ... همه نیازمند نوع مدیریتی است که تنها با مدیریت جهادی امکان پذیر است.

وی با اشاره به بندهای مختلف سیاست های اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: دو بند از  سیاست های اقتصاد مقاومتی به فرهنگ سازی اختصاص داده شده است که البته لازمه پیاده سازی این بندها مدیریت جهادی در کشور است.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن همچنین گفت: آنچه که سبب می شود از تحریم ها عبور و اتفاقات اقتصادی فعلی را که تبعات ان دامن مردم را گرفته حل کنیم، این است که روحیه جهادی میان مدیران رواج پیدا کند.

فولادگر ضمن تاکید بر اینکه اقتصاد کشور باید تاب آور باشد تصریح کرد: بنیان های اقتصادی کشور زمانی قوی می شوند که مدیریت جهادی اساس کار مسئولان کشور قرار بگیرد به این صورت که اگر مدیران در چند ماه گذشته جهادی عمل می کردند هیچگاه فشار اقتصادی تا این اندازه زندگی مردم را تحت تاثیر قرار نمی داد.

وی با انتقاد از برخی مدیران در کشور تصریح کرد: نمی‌گوییم مدیریت جهادی در کشور نیست اما بخشی از مجلس، دولت، قوه قضاییه و سایر نهادها و دستگاه‌های کشور که حتی تعداد اندکی از مسئولان جهادی عمل کردند، برکات آن را برای کشور دیده ایم.

این نماینده مجلس با تاکید بر لزوم ترویج روحیه جهادی میان مدیران اذعان داشت: در کشور ما خلا قانونی وجود ندارد اما اگر مدیران می توانستند به صورت جهادی کارهای کشور را اداره کنند هرگز تکانه های اقتصادی و یا مشکلات خارجی نمی توانست تا این اندازه داخل کشور را درگیر کند.

فولادگر در ادامه افزود: امروز از یک طرف کشور در معرض آسیب قرار گرفته و از طرف دیگر تنها راه تکیه بر توان داخلی است، از همین جهت تنها راه حل پیگیری سیاست های اقتصاد مقاومتی و پیروزی کشور در این شرایط احیای روحیه جهادی میان مدیران است.

وی با تاکید بر اینکه یک مدیری لازم داریم که توطئه های دشمنان خارجی را خنثی کند عنوان کرد: از انجایی که پرچم استقلال و اسلام در کشور بلند شده که خصومت های زیادی از سمت دنیا با ما شد و تمام این دشمنی ها را باید با تلاش و کار بیشتر همچون بسیاری از مدیران دوران جنگ جبران کرد.