پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

آخرین اخبار

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه برهم‌زنندگان بازار ‌ارز زیر نظر بانک مرکزی فعالیت می‌کردند، گفت: متهمان ارز ‌دولتی گرفتند و مطلقا جنسی وارد نکردند‌.

به گزارش کلاله خبر به نقل از تسنیم، به نقل از  تسنیم، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری خراسان رضوی با اشاره به اینکه در ایام ماه محرم و صفر باید تجدید بایت کنیم با ولایت و اباعبدالله الحسین(ع) که به فضل پرودرگار در رکاب حسین(ع) باشیم و باقی بمانیم اظهار داشت: جلوه‌های حرکت امام حسین(ع) همه در اوج است، همه ابعاد قیام امام حسین(ع)، عبرت‌آموز است، همه آنها الگو است و تا ابد برای همگان درس است.

معاون اول قوه قضائیه بیان کرد: اما یک بعد از قیام امام حسین(ع) بسیار می‌تواند مورد توجه ما باشد و آن اینکه اگرچه انحرافی در دین به وجود بیاید و اگر طاغوتان خواستند حق را از مدار خودش خارج کنند و نااهلان در مقام حق قرار بگیرند و بر مردم و ارزش‌های دینی سیطره پیدا بکنند، بر همگان لازم می‌شود ایستادگی کنند.

محسنی اژه‌ای عنوان کرد: اگر در این ایستادگی که ناحق می خواهد جای حق را قرار بگیرد، انسان همه چیزش را در راه استقامت بگذارد صحیح است و امام حسین(ع) این کار را کردند و از حریمش و از حیثیتشان و هر آنچه داشتند در طبق اخلاص گذاشته در مقابل منکر قرار گرفتند و در راه خدا ایثار کردند.

معاون اول قوه قضائیه خاطرنشان کرد: امروز شما می‌بینید، عزت و افتخار ‌آفریده می‌شود و نظام جمهوری اسلامی یک جبهه مقاومت تشکیل داده و روز به روز پیروزتر می‌شود و دشمن هم پله پله ضعیف ضعیف‌تر می‌شود، ترامپی که در راس شیطان‌ها قرار داشت و حرف و حدیث‌ها می‌زد و پیغام و پسغام می‌فرستاد، چه شد؟ استقامت، ایستادگی بصیرت و همدلی و هماهنگی سبب پیروزی شد.

محسنی‌اژه‌ای با اشاره به اینکه در این مسیر باید با تاسی از امام حسین(ع) همه با هم، همراه و همدل با روحیه انقلابی و جهادی باشیم گفت: باید دوست را از دشمن و منافق را از صادق بشناسیم و به مردم و کشورمان خدمت کنیم، این صفا و صمینیت و همدلی وهمراهی هم در ایمان و قلب و هم در عمل چه زمانی به وجود می‌آید؟ باید یک نقطه و اتکایی وجود داشته باشد و آن ولایت فقیه است.

وی با بیان اینکه امروز باید ببینیم پرچم به کدام سمت بالا رفته و همگی حول آن جمع شویم تصریح کرد: اگر زیر این پرچم قرار بگیریم بسیاری از مسائل حل می‌شود؛ امام زمان(عج) واسطه خلق و خالق است و نایب بر حق او ، حجت ماست.

معاون اول قوه قضائیه در ادامه با اشاره به اینکه نقش مدیر در هر دستگاهی فوق‌العاده حائز اهمیت است تاکید کرد: نقش مدیر را باید جدی بگیرم، هر کجا در مجموعه کوچک و بزرگ، مدیران شایسته و جهادی با روحیه انقلابی انتخاب کنیم، با همان امکانات و قوانین کار را پیش می‌برند و اگر مدیری با روحیات دیگر انتخاب کنیم با همان مشکلان کار طور دیگری پیش می‌رود یا نمی‌رود.

معاون اول قوه قضائیه در ادامه خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند در حال حاضر مسئله مهم اقتصاد است، دشمن بر مسائل اقتصادی ما تمرکز کرده است و شرایط شرایط جنگ اقتصادی است.قوه قضاییه نمی‌خواهد با بگیر و ببند تاثیر منفی ایجاد کند، ما استقبال می‌کنیم که در آخرین مرحله وارد شویم، اما تا جایی که دستگاه اجرایی کارشان را به نحو احسن انجام بدهند.

محسنی اژه‌ای ادامه داد: اگر برنامه‌ریزی‌ها خوب بود، نوبت به قوه قضائیه نمی‌رسید؛در سال 97  و 96 حدود 30 میلیارد دلار برای کنترل بازار ارز کشور هزینه شده که 18 میلیارد آن برای سال 96 بوده، از این مبلغ چقدر گره‌گشا برای کار مردم بوده، چقدر به دست مصرف‌کننده رسیده؟ چقدر به صورت غیرقانونی از کشور خارج شده است؟

وی اضافه کرد: در این شرایط به دستگاه‌های امنیتی، نیروی انتظامی و قوه قضاییه متوسل شدند که بیاید و جلوگیری کنید که وضعیت بازار در زمینه مسئله ارز بسیار ملتهب است.

محسنی اژه‌ای ادامه داد: نیروی انتظامی با کمبود نیرویی که دارد تعداد قابل توجهی از نیروهای آگاهی خودش را به صورت آشکار اختصاص به این کار داد و شبانه‌روز تلاش کردند تا برهم‌زنندگان بازار را پیدا کنند‌ و در نهایت به این رسیدیم که زیر نظر بانک مرکزی دارند این کار را می‌کنند.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به اینکه در شرایطی هستیم که شیطان بزرگ شاخ و شانه می‌کشد، گفت: باید به بهترین نحو از ارز موجود خودمان استفاده کنیم واگر در زمان جنگ هستیم و تعداد مشخصی تیر داریم باید هرکدامش یک گره از کار را باز کند.

وی ادامه داد: بخشی از پرونده‌هایی که رسیدگی می‌کنیم مربوط به واردات و کسانی است که ارز به قیمت دولتی گرفتند، یا مطلقا جنسی وارد نکردند یا جنسی را وارد کرده و نگه داشته‌اند، ولی بعدا کالا را نفروخته و با قیمت ارزروز یا بیشتر از آن فروخته است.

معاون اول قوه قضائیه در ادامه تصریح کرد: کسانی که از سال 97 تا به امروز محاکمه می‌شوند، کسانی هستند که  تسهیلاتی گرفتند و باید آن را به سمت تولید و سرمایه‌گذاری می‌بردند، اما مشخص نیست دست چه کسانی رفته است؟