پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

محل تبلیغات شما

آخرین اخبار

اخبار مهم

سرویس سیاسی:نزدیک به دو ماه از روی کار آمدن شورای جدید شهرکلاله می گذرد ولی هنوز شهرداری شهر کلاله توسط رضا گزمه بعنوان سرپرست بکار خود ادامه می دهد.


به گزارش کلاله خبر،اولین گزینه حتمی این شورا برای شهردارشدن با شکست مواجه شد چون گزینه مدنظر این اعضا با احتمال اینکه برخی بازی های سیاسی در شهر مانع رسیدن وی به این سمت شود،درهمان ابتدای امر انصراف خود را اعلام کرد.

بعد از انصراف گزینه مدنظرشورای شهر، این اعضا برای جایگزنی و معرفی فردی دیگر بعنوان شهردار، به استانداری گلستان، تلاش های فراوانی کرد و طی گزارشات رسیده 10 گزینه برای معرفی، مدنظر اعضای شورا بود که بالاخره از بین این 10 گزینه یک نفر جهت معرفی به استانداری انتخاب شد.

شنیده ها حاکی از این است که گزینه جدید اعضای شورا،شهردار یکی از شهرهای استان گلستان می باشد که وی چندین سال در این سمت بوده و طبق گفته برخی از دوستان، این فرد چندین سال پیش در یکی از روستاهای کلاله زندگی می کرده بومی شهر کلاله می باشد.

گفتنی است شهر گالیکش ، از فردی غیر بومی برای سمت شهرداری خود استفاده کرد ولی نکته قابل توجه این انتخاب این است که آنها برای این سمت از فردی استفاده کرده اند که در شهرهای بزرگ استان در سمت شهرداری خدمت کرده و در عرصه رسیدگی به مشکلات شهرهای بزرگ تبحر کافی را دارد و اداره شهرهای کوچک برای وی کاری آسان می باشد.

درحال حاضر شهرکلاله نیازمند به یک شهردار باتجربه است که توانایی اداره شهربزرگی مانند کلاله را داشته باشد و بتواند اعتبارهای میلیاردی این بخش را با برنامه ریزی و بصورت عاقلانه صرف آبادانی شهر کند و اگروی در شهر کوچک و با اعتبارهای ناچیز خدمت کرده باشد شاید در اوایل کارخود با دریافت این اعتبارات میلیاردی سردرگم شود و توانایی اداره این مقدار اعتبار را نداشته باشد.

به نظر شهردار قبلی و برخی از افراد، گزمه با سابقه چندین ساله خود در این امر بهترین گزینه بود وبا انصراف وی شورای شهر کلاله نیز برای متقاعد کردن گزمه تلاش های فراوانی کرد اما این تلاش ها به هدف منتج نشد. به گفته یکی از دوستان که عمری در شهرستان در زمینه های مختلف به مردم خدمت رسانی می کند، باید اعضای شورای کلاله بر تصمیم خود قاطع می بودند و برای شهردار شدن گزمه از هیچ تلاشی دریغ نمی کردند وبه هیچ عنوان از تصیم خود کوتاه نمی آمدند.

باید به این نکته توجه داشت که شهرکلاله از نظر شهری در درجه 7 می باشد و برای شهردار شدن، فرد مدنظر باید مدرک تحصیلی خاص این سمت را داشته باشد و برای اداره شهر فقط تجربه کافی نیست بلکه تخصص نیز از ملاک های مهم این این سمت می باشد.

با توجه به گفته های فوق شورای شهر کلاله باید در انتخاب و معرفی گزینه مدنظر خود دقت کافی را لحاظ کنند تا بتوانند در خدمت رسانی به شهرو شهروندان که وظیفه اصلی آنها است موفق باشند.

 

 

دیدگاه‌ها   

0 #6 چوب دو سر 1392-08-09 12:58
در مثنوی مولانا قطع الرجلان را شنیده بودم ولی در کلاله نوبر بود برای همین است که ماسالهست در جا می زنیم ومی گویم که چرا مغزها فرار می کنند
نقل قول کردن
0 #5 همت 1392-08-04 15:34
با سلام بی شک آن روز که نام مهندس توانای شهر ما به عنوان شهردار پیشنهادی به استان معرفی شد همه براین باور بودن شورا بهترین گزینه را انتخاب کرده است - اما شرط معرفی مهندس چه بود ؟ قرار داد نگین .... که تعدادی ازاعضا شورابه آن تن دادن و این شبه به سمت کسانیکه با شرط بر پای ورقه مهندس امضاء زدن ایجاد شد که مهندس فقط به استان معرفی خواهد شد وبا شهردار شدن فاصله هادارد...به امید کاهش فاصله هاویکدلی بین اعضای شورا وتوسعه همه جانبه شهر !!!!!شاید داستان سطان وشبان در کلاله اتفاق بیفتد؟؟؟؟
نقل قول کردن
0 #4 مهدی 1392-08-04 12:11
شایعاتی مبنی بر این است که شهردار انتخابی از شهر نگین شهر که از روستاهای ما کوچکتر است انتخاب شده است آبروی شهرمان را بردید حیف آرای ما
نقل قول کردن
0 #3 شهروند 1392-08-04 11:45
باسلام . باید به شورا فرصت لازم را بدهیم که با دقت گزینه مناسبی را برای شهر انتخاب نماید طبق قانون شورا سه ماه وقت دارد تا شهردار را انتخاب نماید ........البته تعهد با تخصص وتجربه مکمل هم هستند.با ارزوی پیروزی اعضای شوراوشهرداری
نقل قول کردن
0 #2 حامد 1392-08-04 09:18
سلام ممنون که درد مردم را به گوش مسئولین میرسانید
من هم با نظر ایشان موافقم باید کسی را آورد که متخصص و با تجربه باشد نه فقط با تجربه
باتشکر فراوان
نقل قول کردن
0 #1 م.د 1392-08-04 08:02
این دوستانی که دم از جنگ میزنند ، از تیرهای نخورده چرا لنگ میزنند - بازی عوض شده و همان هم قطارها ، از داخل قطار به ما سنگ میزنند . . . . . * با سلام: آقای مهندس گزمه گزینه بسیار مناسبی بود با 3مدرک تحصیلی(لیسانس حقوق،مهندسی عمران،فوق لیسانس مدیریت شهری)10 سال سابقه معاونت و 3 دوره سرپرستی شهرداری کلاله ، اما ایشان بدلایل شخصی از قبول این مسئولیت انصراف دادند.برای ایشان آرزوی موفقیت داریم .
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید