پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

محل تبلیغات شما

آخرین اخبار

اخبار مهم

عضوکمیسیون عمران مجلس،با انتقاد از افزایش نرخ اجاره بها، گفت: برخورد با خانه های خالی راهکار کاهش نرخ اجاره بها است.
 

شهرام کوسه غراوی درگفت وگو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با انتقاد از افزایش نرخ اجاره بها،گفت:عدم توازن عرضه و تقاضا در بخش مسکن مهمترین عامل رشد حبابی قیمت ها در این بخش است.

نماینده مردم مینودشت،کلاله و گالیکش در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه احتکار مسکن بازار اجاره بها را داغ کرده است، افزود: متاسفانه با احتکار مسکن تعادل میان عرضه و تقاضا بهم خورده و برخی سودجویان فاتحان این بازار هستند.

عرضه کافی مسکن یکی از راهکارهای شکستن حباب قیمتی در بخش خرید و فروش و اجاره بها

وی با تاکید بر اینکه عرضه کافی مسکن یکی از راهکارهای شکستن حباب قیمتی در بخش خرید و فروش و اجاره بها است، تصریح کرد: همزمان با کاهش عرضه مسکن افزایش قیمت ها رخ می دهد که این خود اجاره نشینی را افزایش داده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، اخذ مالیات از خانه های خالی از سکنه را راهکاری برای کاهش اجاره نشینی خواند و گفت: در صورتی که عرضه و تقاضا در بخش مسکن در تعادل باشند به طور حتم تمایل و قدرت خرید برای خرید خانه بهتر خواهد بود.

کوسه غراوی با بیان اینکه باید سازوکاری برای ساماندهی نرخ اجاره بها درنظر گرفته شود،افزود:در حال حاضر در کنار همه عواملی که به رشد نرخ اجاره بها منجر می شود برخی عوامل نیز همچون دلالی ها و سودجویی ها این نرخ را دستخوش گرانی کرده است.

عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:دولت باید با درنظر گرفتن برنامه ای منسجم به احتکار در بازار مسکن پایان دهد تا به این ترتیب ثبات در نتیجه ایجاد توازن میان عرضه و تقاضا در بخش مسکن به تعدیل قیمت ها منجر شود./

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید