پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

آخرین اخبار

اخبار مهم

محرومیت گلستان در زیر برگهای سبز، نبود بخش ICU در بیمارستانهای شرق گلستان، تجهیز و راه اندازی بیمارستانهای جدید، شاخص پایین بهره مندی از راه آسفالته و محرومیت روستاهای مراوه تپه از نعمت گاز از سوی نماینده مردم کلاله، مینودشت، مراوه تپه و گالیکش عنوان شد.


به گزارش کلاله خبر،عبدالکریم رجبی شنبه شب در نشست خبری با موضوع اقدامات صورت گرفته در منطقه با اشاره به محرومیت استان گلستان افزود: وقتی وارد استان می شویم، از ظاهر آن استان برخوردار احساس می شود ولی استان با مشکلات و محدودیتهای فراوانی روبروست.

وی اظهار داشت: گلستان می تواند یک قطب کشاورزی قلمداد شود و به جهت راه مواصلاتی و شاهراه بین المللی می تواند قطب گردشگری باشد ولی دارای مشکلات فراوانی است و حتی یک شهر بازی در استان نداریم.

وی عنوان کرد: از جنگل گلستان با آن همه پتانسیل استفاده نشده است و باید با برنامه ریزی صحیح از آن استفاده کنیم و در جهت توسعه ظرفیت ها گام برداریم.

گلستان از کاروان توسعه عقب مانده است

رجبی بیان داشت: گلستان به دلیل طبعیت و محصولات مختلف غنی است ولی از کاروان توسعه عقب مانده است و مقایسه آن با دیگر مناطق نشان می دهد که رشد شاخص ها در استان بسیار پایین است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به پیگیریهای مختلفی درباره حل مشکل حوزه انتخابیه گفت: در حوزه بهداشت و درمان پیگیریهایی برای تجهیز و راه اندازی بیمارستان مینودشت در منطقه انجام شد.

رجبی گفت: در بیمارستانهای شرق استان حتی یک بخش آی سی یو نداریم و پیگیر هستیم مجوز آن را در بیمارستان مینودشت بگیریم.

تجهیز و راه اندازی بیمارستانهای جدید

وی تجهیز و راه اندازی بیمارتسان 96 تختتخوابی مراوه تپه را از دیگر اقدامات برشمرد و گفت: مجوز بیمارستان 64 تختخوابی در گالیکش نیز اخذ شد و با کمک یک خیر در حال انجام است.

این نماینده مجلس افزود: همچنین بیمارستان 32 تختخوابی مراوه و 24 تختخوابی درمان بستر  در گلیداغ مجوز و اعتبار ش اخذ شده است.

وی از وزیر بهداشت خواست تا نسبت به تجهیز بیمارستانهای منطقه اقدام شود.

عضو شورای عالی آمار و برنامه ریزی به اقدامات بخش راه و شهرسازی اشاره و اضافه کرد: در بخش راه و شهرسازی، راه اندازی فرودگاه کلاله در شش ماه از جمله اقدامات است ولی به دلیل ناهماهنگی پرواز انجام نشد و پیگیر هستیم تا دوباره پرواز انجام شود و مردم از استفاده کنند.
 
چهار بانده شدن جاده جنگل گلستان
 
عبدالکریم رجبی با اشاره به چهاربانده شدن جاده جنگل گلستان گفت: در تلاشیم این طرح مهر ماندگار تا پایان دولت دهم به بهره برداری رسد.
 
وی درباره کمربندی گالیکش عنوان کرد: در خصوص کمربندگی گالیکش اعتبارات خوبی جذب شد و امیدواریم آن را افتتاح کنیم.

رجبی گفت: در حوزه راههای روستایی، شاخص بهره برداری از جاده آسفالته در شرق استان پایین است و امیدورایم این راههای روستایی ترمیم شود.
 
شاخص پایین گازرسانی

وی به اقدامات بخش گازرسانی اشاره و اضافه کرد: در گاز رسانی، شرق استان از شاخص بسیار پایین برخوردار است و مراوه تپه با 68 روستا تنها یک و یا دو روستا بهره مند از گاز است و با وجود اینکه زیرساختهای لازم در شهرستان برخوردار است روستاها از این نعمت بهره مند نیستند.

وی یادآورشد: همچنین در کلاله 45 درصد روستاها از گاز بهره مند هستند و در گالیکش شاخص بهره برداری از گاز بالای 90 درصد است و امیدواریم جشن گازرسانی در این شهرستان برگزار شود./مهر


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید