پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

آخرین اخبار

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گلستان گفت: در حادثه واژگون شدن یک خودروی پراید، نیروهای امداد و نجات هلال احمر استان با پاراموتور خود را به محل حادثه رساندند و پنج تن از سرنشینان آن را نجات دادند.

 

به گزارش کلاله خبر،

مجتبی اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار داشت: با استفاده از پاراموتور، سرعت عمل در نجات این مسافران افزایش یافت و آنان از مرگ حتمی نجات یافتند.

وی یادآور شد: این حادثه در محور آزادشهر، مینودشت اتفاق افتاده بود و عامل آن نیز سرعت زیاد و سر بودن جاده بر اثر بارندگی بود.

انجام 1202 عملیات امداد و نجات در سطح جاده‌های گلستان

این مسئول با اشاره به تعداد مصدومان نوروزی از ابتدای طرح امداد و نجات نوروزی تاکنون افزود: از بیستم اسفند ماه سال گذشته، زمان آغاز اجرای طرح امداد و نجات نوروزی در استان تا روز هشتم فروردین ماه سال جاری، تعداد 590 نفر در مسیرهای ارتباطی استان مصدوم شده‌اند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گلستان اضافه کرد: عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان طی مدت یاد شده به تعداد یک هزار و 202 مورد رسیده است.

وی تصریح کرد: 813 نفر نیز طی این مدت با کمک جمعیت هلال احمر و مرکز امداد و فوریت‌های پزشکی استان به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

رئیس کارگروه امداد و نجات ذیل شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان یادآور شد: 4 هزار و 384 نفر از مسافران نوروزی در این مدت، شخصا به مراکز درمانی سطح استان مراجعه کرده‌اند.

این مسئول با اشاره به اسکان اضطراری برخی از خانواده‎های مصدومان در محل حادثه یا اماکن بی‌خطر اذعان داشت: 80 مورد اسکان اضطراری توسط جمعیت هلال احمر استان، طی این مدت زمانی انجام گرفته است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گلستان ادامه داد: 2 هزار و 357 نفر از مسافران نوروزی نیز شخصا به مراکز درمانی استان مراجعه کرده‌اند و تحت معالجه و مداوای پزشکان این مراکز قرار گرفتند.

مراجعه حدود 410 هزار خانوار مسافر نوروزی به ایستگاه‌های هلال احمر گلستان

وی با تاکید بر حضور شبانه‌روزی نیروهای هلال احمر در مکان‌های پیش‌بینی شده خاطرنشان کرد: تاکنون تعداد 644 هزار و 320 خانوار برای راهنمایی به ایستگاه‌های هلال احمر استان مراجعه کرده‌اند.

اکبری ابراز داشت: نیروهای این اداره کل بر مبنای اطلاعات قبلی و آموزش‌های ارائه شده، سعی کرده‌اند بهترین نوع همکاری را با مسافران برای عزیمت بیشتر در استان به عمل آورند.

تلاش برای معرفی استان گلستان

وی اضافه کرد: تلاش می‌کنیم ضمن معرفی استان تمهیداتی به عمل آید تا مدت ماندگاری مسافران نوروزی در استان افزایش یابد.

رئیس کارگروه امداد و نجات ذیل شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان با اشاره به توزیع بروشورهای راهنمایی بین مسافران این ایام گفت: تاکنون 834 هزار و 580 پیام‌برگ بین مسافران نوروزی به استان توزیع شده است.

اکبری تصریح کرد: 8 هزار و 671 نفر نیز طی این مدت از خیمه‌های برپا شده نماز، برای انجام فرایض دینی بهره برده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان با اشاره به وظایف کارگروه امداد ‌و‌ نجات استان در طرح «استقبال ایمن از بهار» و تسهیلات سفرهای نوروزی تاکید کرد: هدف اصلی ما برای خدمت بهتر و رضایتمندی مسافرانی است که در این ایام خوش برای گذراندن اوقاتی خاطره‌انگیز به استان سفر کرده‌اند.

توجه به توصیه‌های ایمنی برای تحقق سفری ایمن و عاری از خطر

این مسئول متذکر شد: کارگروه امداد و نجات به عنوان یکی از فعال‌‌ترین کارگروه‌های استانی تمام تلاش خود رابرای سفری ایمن و عاری از حادثه در گلستان به کار خواهد بست.

«استقبال ایمن از بهار»، طرح ویژه تعطیلات نوروزی بوده و همه دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران استان و شهرستان‌های تابعه موظف به اجرای آن هستند.

استان گلستان با جمعیتی بالغ بر یک میلیون و 700 هزار نفر در شمال‌شرقی کشور قرار دارد.