پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

آخرین اخبار

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گالیکش گفت: وقوع سیل و رانش زمین در شهرستان سبب 58 میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی شد.

به گزارش کلاله خبر، سید حمزه موسوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار کرد: متاسفانه لغزش و رانش زمین در شهرستان گالیکش به ویژه در مناطق کوهستانی خسارت‌هایی وارد کرده و هنوز این رانش‌ها ادامه دارد به طوری که در برخی اراضی، کشاورزان به سبب خسارت قادر به کشت پاییزه نیستند.

وی افزود: مجموع خسارت‌های وارده در بخش کشاورزی تاکنون 58 میلیارد تومان بوده و بیش از 200 پرونده در این رابطه تشکیل شده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گالیکش تصریح کرد: از 200 پرونده تشکیل شده  حدود یک‌هزار و 200 پرونده در سامانه سجاد به ثبت رسیده و از این تعداد 534  پرونده 100 درصد خسارت دیدند. 

* 35 پروژه عمرانی جهاد کشاورزی گالیکش با اعتبار 13 میلیارد و 881 میلیون ریال به بهره‌برداری می‌رسد

موسوی گفت: در مرحله اولیه 50 درصد جبران خسارت پرونده‌های 100 درصدی پرداخت شد و امید داریم مابقی آن نیز به زودی پرداخت شود.
وی درباره پروژه‌های جهاد کشاورزی در هفته دولت خاطرنشان کرد: 35 پروژه عمرانی با اعتبار 13 میلیارد و 881 میلیون ریال و بهره‌مندی یک‌هزار و 66 خانوار در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.
موسوی گفت: یک پروژه تسهیلاتی در حوزه پروژه گوسفند داشتی 200 راسی با اعتبار 600 میلیون تومان و با همکاری بخش خصوصی در کنار پروژه‌های عمرانی به بهره‌برداری می‌رسد.

* تولید 51 هزار تن گندم و 12 هزار تن کلزا در شهرستان گالیکش
وی از تولید 51 هزار تن گندم در این شهرستان خبر داد و افزود: امسال 13 هزار و 160 هکتار از اراضی شهرستان زیرکشت گندم رفت و پیش‌بینی ما تولید 56 هزار تن گندم بود که با توجه به سیل و رانش زمین حدود 51 هزار تن گندم تولید و به پنج مرکز خرید تحویل شد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گالیکش یادآور شد: 6 هزار و 160 هکتار از اراضی شهرستان کلزا کشت شد که بیش از 12 هزار تن کلزا تولید شد.