پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

آخرین اخبار

فرماندار گالیکش در شرق استان گلستان با اشاره به وجود ۱۱ پروژه نیمه‌تمام ورزشی در این شهرستان گفت:‌ برای اتمام این پروژه‌ها به بیش از ۱۱۴ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

به گزارش کلاله خبر به نقل از ایرنا، حسین مایلی روز پنجشنبه به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش در نشست با نخبگان هیات‌های ورزشی گالیکش اظهارداشت:‌ این پروژه‌های نیمه تمام شامل سه سالن ورزشی سرپوشیده، چهار زمین چمن روستایی، جاده سلامت، تعمیر، تجهیز و بهسازی اماکن ورزشی، تکمیل استخر سرپوشیده و تکمیل استادیوم ورزشی است که همگی ۱۰ تا ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در صورت تامین اعتبار عملیات ساخت آنها به اتمام می‌رسد.

وی افزود: سرانه فضای ورزشی گالیکش ۶۵ سانتی‌مترمربع است که تلاش داریم با همکاری مسئولان کشوری و استانی تا پایان سال آینده این سرانه را به استاندارد کشوری یک مترمربع برسانیم.

فرماندار گالیکش ادامه داد: در سطح شهرستان گالیکش ۶ سالن ورزشی سرپوشیده وجود دارد که پیگیر تکمیل وضعیت گرمایشی و سرمایشی آنها هستیم.

مایلی در رابطه با وضعیت تنها زمین فوتبال این شهرستان که وضعیت مالکیت آن سال‌هاست بلاتکلیف مانده و هم اینک مورد اختلاف بین ستاد اجرایی فرمان امام و شهرداری است گفت: با قطعی شدن وضعیت مالکیت آن، پیگیر تکمیل سکوی تماشاگران خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: در گالیکش هزار و ۶۰۰ ورزشکار در قالب ۲۰ هیات ورزشی با ۵۰ مدال‌آور جهانی، کشوری و المپیاد استانی وجود دارد که ۳۸ مدال آن مربوط به المپیاد استانی است.

جواد عجم رییس اداره ورزش و جوانان گالیکش نیز در این نشست گفت: ورزشکاران شهرستان امسال موفق به کسب ۳۸ مدال در چهارمین المپیاد ورزشی استانی شدند که نسبت به ۱۲ مدال سال گذشته افزایش خوبی داشته است، همچنین ۶ ورزشکار نیز به اردوی تیم ملی رشته‌های بوکس، کاراته و والیبال ناشنوایان دعوت شدند.

شهرستان گالیکش در شرق استان گلستان، افزون بر ۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.