پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

محل تبلیغات شما

آخرین اخبار

اخبار مهم

مدیر داخلی بیمارستان امیرالمومنین(ع) کردکوی گفت: بیمارستان قلب کردکوی مجهز به آی سی یو اطفال نیست اما با وسایلی که در اختیار دارد می توان آن را ایجاد کرد.

به گزارش کلاله خبر، علیرضا دهرویه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بیمارستان امیرالمونین کردکوی تنها بیمارستان فوق تخصصی جراحی قلب استان است که در آن آنژیو گرافی، آنژیو پلاستی و جراحی قلب باز انجام می شود.

وی افزود: در حال حاضر حداقل روزانه یک مورد عمل جراحی قلب باز توسط دو جراح قلب (ریاحی و شمالی) در این مرکز انجام می شود.

مدیر داخلی بیمارستان امیرالمومنین (ع) کردکوی گفت: این بیمارستان دارای چهار تخت آی سیو اپن هارت (جراحی قلب باز) ۲۳ تخت سی سی یو و ۱۱ تخت آی سی یو جنرال است.

وی یادآور شد: در حال حاضر بیمارستان امیرالمومنین کردکوی از نظر تجهیزات کامل است و می تواند روزانه یک جراحی قلب را انجام دهد.

دهرویه اظهار کرد: در حال حاضر دستگاه پمپ قلب به صورت امانت از بیمارستان صیاد به این بیمارستان انتقال داده شده و کارهای خریداری این دستگاه برای خود بیمارستان در حال انجام است.

 وی از ساخت اتاق عمل جدید برای جراحی قلب در این بیمارستان خبر داد و افزود: این اتاق عمل نیاز به تجهیزات دارد که در دستور کار دانشگاه قرار گرفته و امید است هرچه زودتر انجام شود.

دهرویه انجام پیوند قلب را جزو برنامه های بلند مدت بیمارستان امیرالمومنین (ع) کردکوی عنوان کرد و افزود: این موضوع در برنامه استراتژیک پنج ساله قرار دارد که اجرای آن زمان بر است.

وی از مراجعات بیماران خارجی به این بیمارستان یاد کرد و گفت: بیمارانی از کشورهای آسیای میانه مانند ترکیه، ترکمنستان و گرجستان برای درمان به بیمارستان امیرالمومنین (ع) کردکوی مراجعه کردند که در بین آن ها کشور ترکمنستان بیشترین مراجعات را داشته است.

مدیر داخلی بیمارستان امیرالمومنین (ع) کردکوی با بیان اینکه برای بیماران خارجی یک اتاق وی آی پی تشکیل دادیم، یادآور شد: در آینده نزدیک ۱۰ اتاق وی آی پی برای بیماران داخلی و خارجی در بیمارستان امیرالمونین کردکوی راه اندازی خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: بیمارانی از سمنان و خراسان شمالی به این مرکز برای انجام آنژیوگرافی، آنژیو پلاستی و جراحی قلب باز مراجعه کردند.

دهرویه اظهار کرد: در این مرکز درمانی کمتر، کودکانی که دچار بیماری قلبی هستند پذیرش شده اند اما تا کنون دو مورد جراحی قلب برای کودکان در بیمارستان امیرالمومنین (ع) کردکوی انجام شد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر نمی توان تعداد زیادی از کودکان را در این مرکز درمانی خدمت دهی کرد، یادآور شد: بیمارستان کردکوی مجهز به آی سی یو اطفال نیست اما با وسایلی که در اختیار دارد می توان آن را ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه بیمارستان امیرالمومنین (ع) کردکوی دولتی است و زیر نظر وزارت بهداشت و درمان آموزشی پزشکی قرار دارد، اظهار کرد: این بیمارستان با تمام بیمه ها قرار داد دارد و هزینه ها به شکل تعرفه دولتی پرداخت می شود. هزینه جراحی قلب با دفترچه بیمه خدمات اجتماعی و یا خدمات درمانی یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

جراحی قلب طبق سهمیه بندی وزارت خانه انجام می شود

دهرویه با اشاره به اینکه در حال حاضر برای تهیه لوازم جانبی جراحی قلب با مشکل مواجه هستیم، افزود: با تدابیری که وزارت خانه اندیشیده ماهانه سهمیه ای برای این بیمارستان در نظر گرفته و طبق این سهمیه بندی کار در حال انجام است.

مدیر داخلی بیمارستان امیرالمومنین (ع) کردکوی خاطرنشان کرد: بیش از ۹۵ درصد از جراحی هایی که در این مرکز درمانی انجام می شود با موفقیت همراه بوده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید