پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

محل تبلیغات شما

اخبار مهم

رئیس حزب اعتدال و توسعه استان گلستان به برخی مقایسه ها بین حسن صادقلو استاندار گلستان و محمدرضا صالحی استاندار خراسان شمالی واکنش نشان داد و گفت : واقعا در حق استاندار گلستان اجحاف و بی انصافی شده است .
به گزارش کلاله خبر به نقل از گلستان ما، حسینقلی قوانلو مدیر کل صنعت ، معدن و تجارت استان گلستان در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص عملکرد استاندار گلستان و اینکه در برخی رسانه های اصلاح طلب گرگان ، استاندار را فردی ناکارآمد که در سرمایه گذاری خارجی ضعیف عمل کرده معرفی می کنند و این عملکرد را با استان خراسان شمالی مقایسه می کنند واکنش نشان داد .

قوانلو اظهار کرد : بنده به عنوان یک مدیری که سه سال در این استان کار می کنم جا دارد که از عملکرد استان و شخص استاندار دفاع کنم ، واقعیت اینست که عملکرد یک استان و استاندار را بر اساس شاخص های یک استان می سنجند .

وی افزود : بیش از دو سال است که مقام معظم رهبری شاخص های ارزیابی مدیران و دستگاهها را اقتصاد مقاومتی قرار داده اند و دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور نیز طی نامه ای اعلام کرد که عملکرد استانها را بر اساس اقتصاد مقاومتی می سنجیم و بر اساس مرکز ارزیابی ستاد اقتصاد مقاومتی کشور استان گلستان جزو 7 استان خوب کشور انتخاب شده است .

خراسان شمالی در بحث اقتصاد مقاومتی چه جایگاهی دارد؟

این مقام مسئول اضافه کرد : نمی خواهم مقایسه کنم اما شما ببینید خراسان شمالی در بحث اقتصاد مقاومتی چه جایگاهی دارد هر چند استاندار آنجا هم اصلاح طلب است و توانسته سرمایه گذاری خارجی جذب کند اما واقعیت اینست که فقط سرمایه گذاری خارجی یک شاخص از بین دهها شاخص دیگر است .

قوانلو ادامه داد : شاید در جذب سرمایه گذاری خارجی ضعیف عمل کردیم اما همین 5 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی که جذب کردیم الان در شهرک اترک و بندرگز وارد چرخه تولید شده و مشغول کار است حالا یک استانی یک مصوبه دارد ، چقدرش اجرایی شده مهم است ، فقط بحث خراسان شمالی نیست بقیه استانها هم همینطور هستند .

مدیر کل صنعت ، معدن و تجارت استان گلستان خاطرنشان کرد : در شاخص اشتغال که خیلی مهم است در سال 94 و 95 توانستیم 45 هزار شغل ایجاد کنیم یعنی 1/5 برابر کشوری در گلستان ایجاد شغل شد .

قوانلو گفت : استاندار را معمولا در انتخابات ارزیابی می کنند و دیدیم در دو انتخابات مجلس و ریاست جمهوری استاندار گلستان کارنامه موفقی داشت ، در انتخابات مجلس رتبه اول مشارکت در کشور را داشتیم و در نتیجه هم استان 7 نماینده اصولگرا را رفتند و 5 نماینده از لیست امید و همسو با دولت و دو نماینده مستقل به مجلس راه یافتند.

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری گفت : دو حادثه تلخ می توانست در رای اقای روحانی در گلستان خیلی تاثیر گذار باشد یکی بحث پرهام در شرق گلستان بود که میلیاردها تومان به مردم صدمه زد و با توجه به اینکه نزدیک انتخابات بود می توانست به وجهه دولت خیلی ضربه بزند و دیگری حادثه معدن زمستان یورت بود اما با این وجود روحانی 62 درصد رای آورد و جزو ده استان اول کشور به لحاظ مشارکت بودیم.

قوانلو اضافه کرد : در رای روحانی کدام استانها موفق بوده اند ؟ من نمی خواستم بگویم اما واقعا دارد به استاندار گلستان اجحاف و بی انصافی می شود ، در همین خراسان شمالی که برخی ها سنگ آن را به سینه می زنند روحانی چند درصد رای آورد ، اگر واقعا استاندار موفق بود واقعا باید روحانی رای می آورد حالا ممکن است شاخص های رای آنجا فرق کند خلاصه انتخابات شاخص است .

مدیر کل صنعت معدن تجارت استان تصریح کرد : در بخش صنعت و معدن و تجارت هم 30 درصد ارزش افزوده و 46 درصد اشتغال را در این حوزه داریم و در بخش تولیدات کشاورزی  قبلا استان گلستان 400 هزار تن گندم تولید می کرد اما سال گذشته 1 میلیون و 350 هزار تن تولید گندم داشتیم .

قوانلو گفت : ما در استان گلستان به لحاظ فرهنگی محیطی آرام داریم و طی دو انتخابات حتی یک سخنرانی تنش زا نداشتیم و یک سخنرانی هم لغو نشد و این مدیریت خوب استاندار و نماینده ولی فقیه را می رساند ، در کدام استان ما اینگونه رابطه خوب نماینده ولی فقیه و استاندار را شاهد هستیم .

وی در پایان گفت : بنده نیازی ندارم از استاندار دفاع کنم و اگر به گلستان آمدم بخاطر ایشان بود و قول دادم بخاطر رشد استان کمک کنم و تا زمانی که هستم اینکار را خواهم کرد اما اجازه بی انصافی و اجحاف را به فرصت طلبان نخواهم داد .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید