پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

آخرین اخبار

اخبار مهم

اینکه برخی از گروه ها و افراد سیاسی درصدد استفاده از فرصت به دست آمده برای تخریب سرپرست جدید آموزش و پرورش کلاله هستند، امری انکارناپذیر است و برخی از کارشناسان بر اینکه این موضودستخوش اهداف سیاسی است، تاکید دارند.

به گزارش کلاله خبر به نقل از گلستان ما، با بررسی اجمالی روند تغییرات و جریان های سیاسی و انتخاباتی در شرق استان گلستان به خصوص در شهرستان کلاله، بر اینکه در بیشتر تغییرات گروه های انتخاباتی دخیل هستند، خواهیم رسید و به نوعی می توان گفت که امر و نهی شهرستان را این گروه ها تعیین می کنند؛ به این صورت که خود این گروه‌ها اهرم فشاری بر نماینده می شوند و در پی آن، نماینده اهرم فشار این گروه‌ها بر فرماندار کلاله می شود.

پس از برکناری اسماعیل تقی زاده از سمت ریاست آموزش و پرورش کلاله و به دنبال آن سرپرستی محمدرضا سنچولی، خیلی ها بر اینکه گزینه مدنظر خود را بر کرسی یاد شده بنشانند، تلاش کردند.

از سویی فرماندار کلاله درصدد بود تا حسین طاهری فعال انتخاباتی در سال 88 را به عنوان گزینه اصلی این سمت مطرح کند، و از سویی گروه های انتخاباتی و دست نوظهور این حوزه درصدد مطرح کردن شخصی به نام (ق)  از گنبد بودند و در این راستا اقداماتی نیز انجام شد که بنا به دلایلی محکمه پسند جلوی این اقدامات گرفته شد.

اما گروه‌های انتخاباتی که در مرحله اول درصدد تحمیل گزینه خود به آموزش و پرورش کلاله بودند و با شکست روبرو شدند؛ در اقدامی جدید قصد دارند تا لباس ریاست را بر تن "آبادی" کنند و وی را به عنوان گزینه خود بر این کرسی بنشانند.

برخی کارشناسان سیاسی ضرب وشتم دانش آموزان دبیرستانی در کلاله را به تله ای سیاسی(در صورتی که این اقدام در جهت این اهداف نبود ،ولی امکان استفاده از آن وجود دارد) در جهت تخریب سرپرست کنونی آموزش و پرورش و محقق شدن اهداف این گروه‌ها می دانند و بر این باور هستند که این موضوع دستخوش اهداف سیاسی قرار می گیرد و بر هوشیاری مسئولین ذیربط به خصوص مدیرکل آموزش و پرورش گلستان تاکید می کنند.

برخی کارشناسان نیز بر این باورند که آموزش و پرورش کلاله نیازمند آرامش است و مسلما با تغییرات جدید با هرج و مرج همراه می شود و تنها گزینه مناسب برای این سمت را محمدرضا سنچولی معرفی می کنند و بر این که رابطه عمیق این فرد با دستگاه‌ها و ارگان‌های حکومتی و ولایتی می تواند نقش بسزایی در پیشبرد اهداف آموزش و پرورش کلاله داشته باشد، اذعان می کنند.

از سویی در صورت تن دادن مسئولین ذیربط به خواسته‌های گروه‌های سیاسی وابسته به دست پشت پرده این حوزه، قطعا مشکلات عدیده ای در عرصه مدیریتی فرماندار کلاله پیش خواهد آمد و گزینه تحمیلی می تواند از بازده مدنظر بکاهد و این خود تبعاتی جبران ناپذیر برای دانش آموزان و در وهله های بعدی مجموعه آموزش و پرورش خواهد داشت و می طلبد که وطنی مدیرکل آموزش و پرورش گلستان به اهداف سیاسی در این زمینه، تن ندهد.

انتهای پیام /

دیدگاه‌ها   

+1 #3 fknionh 1395-07-30 11:02
بنظر می رسد جناب آقای سنچولی گزینه مناسبی باشد
نقل قول کردن
-11 #2 قلی زاده 1395-07-25 10:39
ما همه میدونیم که تغییر و تحول در ادارات یک امر بدیهی و اجتناب ناپذیره. اما مسولین رده های میانی و استانی باید توجه داشته باشن که کدوم فرد میتونه با مدیریت قوی و علمی خودش جوی آرام و مطمئن رو برای توسعه آموزش و پرورش منطقه به همراه داشته باشه.فلذا در این بین نقش نیروهای بومی و با تجربه و مورد تایید نظام سیاسی میتونه نقش عمده ایی رو در این منظر داشته باشه.
کسایی( مسولین) که به دنبال نیروهای غیر بومی می گردن یقینا مشروعیت و مقبولیت خودشونو زیر سوال می برن چون تنها ویژگی و مزیت اونها بومی بودن اونهاست.
تجربه نشون داده که نیروهای بومی در ساماندهی و ارتقای سطح آموزش و پرورش کلاله موفق تر عمل کردن و از بسیاری جهات باعث پیشرفت شهرمون شدن.
در این اثنا ضمن تاسف از عزل سیاسی و غیر منطقی آقای تقی زاده که الحق و والانصاف بسیار فعال بودن امیدوارم یه نیروی بومی،توانمند و ارزشی سکان مدیریت آموزش و پرورش کلاله رو بعهده بگیره.
نقل قول کردن
+21 #1 ریش سفید 1395-07-24 13:21
همین آقای سنچولی خیلی خوبه.این میزهای ریاست بلای جان این کلاله ایها شده.یعنی به هر قیمتی که شده طرف را میخوان بیارن به میز تکیه بزنه.تا حرف خودشونو به کرسی بنشانند!
بابام سرنوشت کلی دانش اموز در میانه.
پس خدا چی میشه
وجدان چی میشه
خون شهدا چی میشه
و...
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید