پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

محل تبلیغات شما

آخرین اخبار

اخبار مهم

قلعه میران زیبا با آمدن فصل بهار با طبیعت وصف ناپذیری روبرو شده است که چشم هر بیننده ای را مجدوب خود می کند.

به گزارش کلاله خبر به نقل از گل رامیان، با آمدن فصل بهار طبیعت رنگ و روی تازه ای به خود گرفته است. قلعه میران باشکوه رامیان نیز با طبیعتی زیبا و بکر بهاری چشم هر بیننده ای را مجدوب خود می کند.

قلعه میران (قلعه ماران،قلعه موران) قله‌ای به ارتفاع 2430 متر است که در 12 کیلومتری جنوب رامیان قرار گرفته، از نقاط دیدنی و باشکوه با چشم‌انداز جالب و زیبا است.

در بالای قله قلعه میران زمینی مسطح به مساحت 3 کیلومتر مربع قرار دارد که در طول تاریخ، مرکز برخی حکومت‌ها بوده به عنوان مثال گفته می‌شود که قلعه میران یکی از شهرهای اصلی هیرکانیا در زمان اشکانیان بوده است. همچنین این قلعه به دلیل موقعیت مناسب، دژی محکم جهت پناه گرفتن بود.

در کتاب‌های بسیاری از این قلعه ذکری به میان آمده است از جمله سعیدی مؤلف کتاب رامیان و فندرسک درباره قلعه میران می‌نویسد: "کوه قلعه میران بلندترین کوه‌های بخش رامیان و گرگان است. سر کوه مسطح و مرتع گاو و گوسفند است و چشمه آبی بر سر کوه است که مورد استفاده دامداران است. گندم‌های ذخیره امیرخان سردار (برادر محمد زمانخان) که در چاه‌هایی که در قله است، همانند زغال تا امروز باقی است.

bahargale1

bahargale2

bahargale3

bahargale4

bahargale5

bahargale6

bahargale7

bahargale8

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید