پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

آخرین اخبار

در حالی که زندگی مسکن مهرنشینان در خانه‌های آنها روز به روز سخت تر می شود، هنوز مصوبه ای که نماینده شرق گلستان برای این مسکن نشینان گرفته، در حد حرف باقی مانده است.

به گزارش کلاله خبر، مسکن مهر شهرستان کلاله از جمله پروژه های دولتی بود که با تنش ها و درگیری های زیادی همراه شد.

چندی از تحویل خانه ها به متقاضیان نگذشته بود که خبری مبنی بر نشست برخی از بلوک های مسکن مهر و تکیه دادن برخی بلوک ها بر بلوک های دیگر منتشر شد.
این واقعیتی بود که بسیاری از ساکنان مسکن مهر را نسبت به منازل و آینده مسکن آنها دلسرد کرد و هر چه به پایان سال ها نزدیک می شویم تعداد بلوک‌هایی که دچار چنین مشکلی می شوند، افزایش می یابد، تا جایی که این تعداد تاکنون به ۱۶ بلوک رسیده است.
۹۶ خانواده در حالی چشم به کمک مسئولین و نمایندگان مجلس حوزه خود دوخته اند که ادعاهای هر یک از نمایندگان تنها در حد حرف و مصوبه باقی مانده است.
عبدالکریم رجبی نماینده سابق شرق گلستان در بخشی از گفته های خود مدعی(تخصيص يك ميليارد تومان براي رهن كامل منزل براي ساكنين واحدهاي آسيب ديده مسكن مهر شد
كه مستندات آن قبلاً از طريق اين سايت انتشار یافت، اما عملياتي نشد و با گذشت زمان و پيگيري هاي مجدد ،رجبي مدعي شد كه موافقت وزير را براي واگذاري ١٥٠ متر زمين براي هر دو نفر متقاضي جهت ساخت مسكن با ارائه تسهيلات جديد گرفته و ظاهراً توسط معاون وزير هم بازديد مجددي براي عملياتي كردن آن انجام شده است كه آنهم منتشر شد ولی این ادعا و پیگیری ها به علت پایان دوره این نماینده، عملیاتی نشد.)
پیگیری های رجبی در حالی انجام شد که وی در کمیسیون اقتصادی مجلس قرار داشت و برای چنین پیگیری هایی با برخی تنگناها قرار داشت اما همان مصوبات مي توانست با اندكي جديت در پيگيري، عملياتي و مشكلات مسكّن مهرنشينان حل شود.

در صورتی که شهرام غراوی نماینده حال حاضر شرق گلستان در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی قرار دارد و به واسطه این سمت توانسته است در وزارت راه و شهرسازی نفوذ کرده و در اینجا نیز سمت‌های مختلفی به دست آورد.
این نماینده به بهانه ی پیگیری مشکلات مسکن مهر نشینان رئیس مدیریت بحران کشور را به شرق گلستان دعوت کرد که حاصل این بازدید مصوبه‌ای بود که طی آن قرار بود برای مشکلات مسکن مهر کلاله و برخی مشکلات پروژه‌های شهر فراغی و مراوه تپه سه و نیم میلیارد تومان اعتبار تخصیص یابد(با توجه به تورم موجود، این میزان اعتبار با یک میلیارد اعتبار یاد شده از سوی رجبی برابری می‌کند.).
اما همانطور که در گذشته نیز یادآور شدیم سایت محلی راه اترک با انتشار خبری، نوعی ابهام را در تخصیص و جذب اعتبارات یاد شده ایجاد کرد و متاسفانه هنوز هم این ابهام پابرجاست و بیشتر جنبه تبلیغاتی به خود گرفته است.

0 IMG 20180628 112909
با بررسی اجمالی مسکن مهر شهرستان کلاله با موارد روبرو می شویم که پیگیری نکردن آن توسط رسانه با توجه به وظیفه رسانه نوعی خیانت به مردم محسوب می‌شود.
در حال حاضر مسکن مهر مسکن مهر شهرستان کلاله در وضعیت بحرانی به سر می‌برد تا جایی که برخی از منازل به علت نشت آب به داخل، سقف آن ها سوراخ شده است و ساکنان مجبور هستند برای جلوگیری از خیس شدن فرش ها از سطل و موارد دیگر استفاده کنند.

 

0 IMG 1482

 سوراخ شدن سقف خانه توسط باران

بحرانی تر از این موضوع ترک خوردن منازل از داخل و بیرون است تا جایی که در برخی از بلوک ها شاهد افتادن سنگ نما نیز هستیم و نشست این بلوک ها و به تبع آن به علت وضعیت اقتصادی نامناسب این مسکن مهر نشینان و اسکان اجباری آنها در منازل یاد شده، می تواند با کوچک ترین لرزش ها جان این خانواده ها را به خطر بیندازد.

 

0 IMG 1350

روی سخن ما با نماینده شرق گلستان می‌باشد؛ شما که با رسانه‌ها و سایت‌های مختلف اعم از خانه ملت در خصوص مسائل مختلف کشوری مصاحبه و اظهار نظر می کنید, چرا با چندین مصاحبه و خبر موضوع مسکن مهر حوزه شرق گلستان را به عنوان نماینده مردم که به آنها مدیون هستید، به چالش نمی‌کشید و تنها به چند تذکر و نامه اکتفا می کنید؟
نفوذ و سمت های شما در وزارت راه و شهرسازی و مجلس شورای اسلامی زمانی ارزشمند خواهد بود که از این ظرفیت ها برای کمک به مردم حوزه خود استفاده کنید که اگر غیر از این باشد؛ همه موارد یاد شده تنها به عنوان رزومه کاری برای شما خواهد ماند و افتخار آفرین نیست و این نگرش که شما توانایی عملی کردن یک مصوبه در کمیسیون اختصاصی خود را ندارید، را در مردم ایجاد می کند.