پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

آخرین اخبار

امروزه به فرمان امام عزيزمان عازم جبهه ميشوم تا از دين اسلام حفاظت کنم. مي روم تا درخت پرباراسلام را با خون خود آبياري نمايم. مي روم تا به يزيديان بفهمانم که حسينيان فراوانند.

 

 

 

در وصیت نامه سردار شهید احمد زارعی آمده است :

بسم الله الرحمن الرحيم

امروزه به فرمان امام عزيزمان عازم جبهه ميشوم تا از دين اسلام حفاظت کنم. مي روم تا درخت پرباراسلام را با خون خود آبياري نمايم. مي روم تا به يزيديان بفهمانم که حسينيان فراوانند.

مي روم تا مرگ سرخ را به زندگي سياه ترجيح دهم. اي ملت، مبادا از سخنان گهربار امام دوري کنيد، مبادا که اين قلب امت اسلام را ناراحت کنيد. برادر رزمنده، به جبهه هاي لبنان و فلسطين و غيره بشتابيد چون آنها برادران ما هستند.


مادرعزيزم مي دانم غم از دست دادن من براي شما سنگين است اما من امانتي در دست شما بوده ام و اين امانت هم روزي از شما گرفته مي شود، اکنون آن زمان فرا رسيده است.

زندگی نامه سردار شهید زارعی

نام: احمد

نام خانوادگي: زارعي

نام پدر:ابراهيم

محل تولد:کلاله

تاريخ تولد15/02/1345

وضعيت تاهل: متاهل

عضويت: سپاه پاسداران

شهادت در عمليات: کربلاي4

آخرين مسئوليت:مسئول مخابرات

محل شهادت: خرمشهر

تاريخ شهادت: 11/09/1365

زندگي نامه سردار شهيد احمد زارعي

در 15 ارديبهشت 1345 در کلاله به دنيا آمد. بع از دوره ي راهنمايي به علت شروع جنگ به آموزش فنون نظامي پرداخت و ترک تحصيل کرد. در دوران انقلاب با اينکه سن کمي داشت با شروع راهپيمايي ها متحول شد و در تجمعات شرکت مي کرد. با تشکيل بسيج يکي از فعالان آن شد. او براي پاسخ به نداي امام و رضاي خدا، از تمام علايق دنيوي دست کشيد و از طريق سپاه گنبد به جبهه رفت.

او در منطقه مسئول مخابرات بود. او يک بار در جبهه 20% مجروح شد. وي براي کامل شدن دينش در 18 سالگي ازدواج کرد. بعد از عمليات والفجر توفيق زيارت امام (ره) نصيبش شد. وقتي امام سخن مي گفت با تمام وجود گوش به سخنان ايشان مي سپرد. به همه توصيه ميکرد: امام را تنها نگذاريد.

او به همراه فرمانده و جانشين مخابرات لشکر و چند تن از فرماندهان تيپ، براي شناسايي منطقه ي خرمشهر براي عمليات کربلاي 4 رفته بود که بر اثر اصابت ترکش شهيد شد. اين حادثه در آذر ماه 1365 اتفاق افتاد. پيکر پاکش در گلزار شهداي کلاله به خاک سپرده شده است.