پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

آخرین اخبار

ابراهیم تاجی زاده از شهرستان کلاله، شهیدی بود که در سالروز تولدش در سومار به شهادت رسید.

به گزارش کلاله خبر، در متن ذیل به بخشی از زندگی نامه شهید ابراهیم تاجی زاده اشاره شده است:

بسم رب الشهدا والصدیقین.

لایستوی اصحاب النارواصحاب الجنه.اصحاب الجنه هم الفائزون.

برابر نیستند اهل جهنم و اهل بهشت اهل بهشت همان رستگارانند.

شهید ابراهیم تاجی زاده درتاریخ تولد2/10/1344 در دهستان کنگور کلاله به دنیا آمد.

وی هنگام تحصیل در چهارم ابتدایی درسال56 از نعمت داشتن پدر محروم شد؛ اما امیدوارانه به تحصیل خود ادامه دادو درطول تحصیل خود، به کشاورزی می پرداخت ونوجوانی کوشا بود.

ابراهیم درسال 59برادرش را براثر بیماری چشم از دست داد وبدین ترتیب مسئولیت وی در خانواده سنگین تر شد.وی به عنوان مرد ونان اورخانواده سخت کار می کرد و در کنار ان از مطالعه نیز غافل نشد وعلاوه بر درس و کار به ورزش نیز علاقه زیادی داشت به طوری که در دوره راهنمایی و دبیرستان عضو تیم فوتبال اموزشگاه ها بود وهمچنین در تیم دسته اول کلاله بازی می کرد.

kalalekhabar ir 1

وی دوره دبیرستان را د رشهر کلاله به تحصیل پرداخت اما به دلیل فشار زندگی و بالا بودن اجاره خانه علی رغم میل باطنی خود مجبور به ترک تحصیل شد و با جدیت تمام به کار و کشاورزی همت گماشت.

زمانی که مشمول خدمت نظام وظیفه شد؛ با وجودی که مادرش اصرار می کرد ت ابه تحصیل خود ادامه دهد؛ بر حضور خود در جبهه تاکید می کرد؛ در هیمن راستا جهت طی دوره اموزشی به لشکر 30 گرگان اعزام شد.

وی در طول خدمت نیز به عنوان کاپیتان تیم فوتبال ارتش درمسابقات متعدد شرکت کرد و پس از ان به منطقه عملیاتی سومار منتقل شد و به عنوان منشی رکن یکم انجام وظیفه کرد.

ابراهیم در مورخه2/10/65 براثر بمباران شیمیایی دشمن به درجه رفیع شهادت نائل گشت وچه شگفت اور که درهمان روز وماه تولدش به لقاء الله پیوست.

kalalekhabar ir 2

روحش شاد.