پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

آخرین اخبار

غراوی برای عبور جاده جایگزین استان گلستان از کلاله، تنها به یک مصاحبه معاون پارلمانی و اظهارنظر در جمع های مختلف اکتفا می کند و در این خصوص هیچ سندی رو نمی کند و این در حالی است که سند امضای محرومیت شرق گلستان از یک پروژه عظیم موجود است.

به گزارش کلاله خبر، نگرانی برای عبور جاده جایگزین جاده گلستان از مسیری غیر کلاله و سه شهرستان دیگر شرق گلستان، امری طبیعی است که در راس این نگرانی ها باید سایت ها و فضای مجازی باشند و براساس وظیفه خطیر خود در مطالبه مطالبات مردم، از سوی مردم مطالبه گری کنند.

مصاحبه ابراهیمی با صدا و سیما و اظهار نظر در خصوص مخاطرات جاده گلستان برای محیط زیست و خبر توافق مجمع نمایندگان برای عبور جاده از مسیرهای آزادشهر، زمینه ساز پرداختن ما به این موضوع شد.

emzayemahroumiyat

 

 

اما نکته قابل توجه دیگر در این خصوص قرار گرفتن این نامه در پیج اینستاگرام شهرام غراوی است که گویا در آن تاریخ جزو افتخارات وی ثبت شده بود.

gharavinameh2

مانوری که در سایت های منطقه دراینباره داده شد، باعث واکنش عبدالکریم رجبی نماینده سابق شرق گلستان نیز شد و وی به غراوی نماینده شرق گلستان متذکر شد که عبور این جاده از مسیری دیگر فاجعه آفرین خواهد بود.

اما در قبال انتشار مصاحبه ابراهیمی و در پی آن گزارش های ما، غراوی نیز دست به اقدامی زد که بیتشر شبیه دوئل رسانه ای بود و با جلوی دوربین آوردن معاون پارلمانی وزیر راه و شهر سازی درصدد آمد تا گزارشات و مصاحبه ها را با یک مصاحبه تحت شعاع قرار دهد.

این در حالی است که غراوی بر اینکه این جاده از شرق گلستان می گذرد تاکید می کند و حتی در مصاحبه خود حرفی از اینکه آیا جاده گرمه، جاجرم و ... با هدف پدافندی است یا نه، اشاره ای نداشت ولی در برخی از اظهارنظرهای خود از این جاده به عنوان جاده پدافندی یاد کرد ولی با توجه به متن نامه ارسالی به ریاست جمهور، خبری از جاده پدافندی نیست و جاده گلستان مورد هدف قرار گرفته است.

تا قبل از انتشار سند امضای نمایندگان بر محرومیت بیشتر شرق گلستان، برخی از حامیان غراوی مصاحبه ابراهیمی را بی اساس برشمردند و ادعاها و دلسوزی های این سایت را نوعی غرض ورزی تعبیر کردند.

با این تصور که جاده یاد شده از سوی ابراهیمی جاده پدافندی هم باشد، آیا بودجه و وقت لازم برای اجرایی شدن دو جاده که هر دو می تواند جایگزین جاده گلستان باشد، وجود دارد و آیا دولت با شروع پروژه عبوری از مسیرهای آزادشهر این پروژه را هم آغاز می کند؟

با عبور جاده به اصطلاح پدافندی از مسیرهای آزادشهر، مسافران در بین چند راهی گیر خواهند کرد و بخش عظیمی از آنها انتخابی خلاف تصور ما خواهند داشت و شرق گلستان بازهم بازنده این دوئل خواهد بود.

سوالات و ابهام های زیادی در این خصوص وجود دارد؛ ولی نماینده شرق گلستان به جای پاسخ منطقی و رو کردن سندی جهت اطمینان خاطر مردم شرق گلستان تنها به اظهار نظرهایی اکتفا می کند که خود نیز برای رسانه قابل استناد نیست چرا که رسانه غراوی که از کوچک ترین اقدام این نماینده گزارش تهیه می کند، از بسته شدن قرارداد با پیمانکار در راستای اجرایی شدن پروژه در شرق گلستان گزارش یا پستی منتشر نکرده است در حالی که غراوی در جمع اقوام از بسته شدن قرارداد خبر داده است.

وی که مدعی این است که بر چنین پروژه هایی نظارت دارد، برای عوض کردن جو به نفع خود، چرا تاکنون در خصوص بسته شدن انعقاد قرارداد هیچ سند و خبری را رو نکرده و تنها به اظهارنظر در جمع ها و اغنای تعداد اندکی از مردم اکتفا می کند؟

این سایت همچنان منتظر ارائه سندی مبنی بر اینکه جاده جایگزین از کلاله می گذرد است و با ارائه این سند با افتخار این سند را در سایت خود منتشر می کند و یاداور می شود که این سند زمانی اعتبار خواهد داشت که عملیات اجرایی این پروژه در زمان این نماینده آغاز شود.